
19.03.2022 |
Investicije / PROJEKTI
Izvor: Akta.ba
Vlada KS je usvojila "Program uređenje riječnih korita i zaštite od poplava, vodosnabdjevanje i odvodnju otpadnih voda na području Kantona Sarajevo za 2022. godinu" .
"Program uređenje riječnih korita i zaštite od poplava, vodosnabdjevanje i odvodnju otpadnih voda na području Kantona Sarajevo za 2022. godinu" usvojila je Vlada KS, a zajednički će ga realizirati Ministarstvo privrede u iznosu od 4,6 miliona i Ministarstvo komunalne privrede, infrastrukture, prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša u iznosu od 7,1 miliona KM.
Sredstva za svaku od općina određeni su na osnovu vrijednosti projekata koji su prijavljeni Ministarstvu privrede.
Tako će za obnovu i rekonstrukciju Bistričkog potoka Grad Sarajevo dobiti 400.000 KM. Po četiri projekta će se realizirati na Ilidži i u Novom Gradu utrošiće se ukupno 1,35 miliona KM. Općina Vogošća prijavila je tri projekta ukupne vrijednosti 550.000 KM, Općina Centar prijavila je jedan projekt od 500.000 KM, a Općina Ilijaš tri projekta ukupne vrijednosti 430.000 KM.
Općina Stari Grad će za četiri projekta dobiti 290.000 KM, Hadžići će za dva projekta dobit 458.580 KM, a Trnovo 680.000 KM za realizaciju svoja četiri projekta.
Preventivno djelovanje na smanjenju plavnih područja, a samim tim i šteta koje izazivaju poplave osnovni je cilj Programa.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.