prijedor

Foto: Fena

13.01.2025 |

Investicije / PROJEKTI

Izvor: Fena

PRIJEDOR

Zgrada Mašinske i Elektrotehničke škole uskoro će nakon više decenija biti rekonstruisana

Elektrotehničku i Mašinsku školu ove godine pohađa više od 800 učenika.

Zgrada Mašinske i Elektrotehničke škole u Prijedoru uskoro će dobiti novi krov i lift, kao i novu stolariju. Kalendarska 2025. godina bit će obilježena velikim infrastrukturnim projektima i radovima na objektu koji koriste obje škole.

Školski objekt koji dijeli ove dvije škole izgrađen je 1972. godine i do danas nije bilo rekonstrukcije stolarije, a 2000.godine izvršena je nadogradnja školskog objekta sa potkrovljem koji je adaptiran sa učioničkim prostorijama i namijenjen Visokoj medicinskoj školi.

Gradonačelnik Prijedora Slobodan Javor je nakon usvajanja budžeta za 2025. godinu rekao da će za rekonstrukciju krova i ugradnju lifta iz gradske kase biti izdvojeno oko 200.000 KM. Novi poziv za zamjenu stolarije biće raspisan uskoro, a za ove namjene je iz Kabineta predsjednika RS obezbijeđeno je 400.000 KM.

Direktor Elektrotehničke škole Zoran Mršić rekao je Feni da su planirani sljedeći radovi: zamjena stolarije na objektu, zamjena krova i ugradnja lifta.

"Sredstva su obezbijeđena iz Gradske uprave, Ministarstva za naučnotehnološki razvoj, visoko obrazovanje i informaciono društvo RS, te Kabineta predsjednika RS", rekao je Mršić.

Rekonstrukcijom krova i ugradnjom lifta bi studenti Visoke medicinske škole konačno mogli pohađati nastavu u rekonstruisanom prostoru.

Elektrotehničku i Mašinsku školu ove godine pohađa više od 800 učenika.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI