jahorina

07.07.2026 |

Investicije / PROJEKTI

Izvor: SRNA

Ulica Miloša Crnjanskog

Za rekonstrukciju puta na jahorini više od 844.000 KM

Na Jahorini je počela rekonstrukcija Ulice Miloša Crnjanskog vrijedna 844.521 KM. Radovi obuhvataju kolovoz i pješačku stazu.

Na Jahorini je danas počela potpuna rekonstrukciji Ulice Miloša Crnjanskog, dionica od Poljica prema naselju Šator, za šta je grad Istočno Sarajevo idvojio 844.521 KM bez PDV-a, izjavio je Srni gradonačelnik Ljubiša Ćosić.

Ćosić je istakao da je ovo prva faza, a rekonstrukcija ove ulice podrazumijeva izgradnju kolovozne trake ukupne površine 8.643,81 metar kvadratni, dužine 850 metara, kao i pješačku stazu.

On očekuje da će izvođač radova firma "Mega-kop", zajedno sa podizvođačima, iskoristiti ljetnu sezonu za završetak prve faze radova.

"Ovo je prvi put da Grad Istočno Sarajevo, u ovoj mjeri, podržava izgradnju i rekonstrukciju saobraćajnica na Jahorini. Sigurno je da ćemo i u narednom periodu, zajedno sa svim akterima koji brinu o kvalitetu saobraćajne infrastrukture na Jahorini, nastaviti sa ovakvim projektima", naglasio je Ćosić.

On je rekao da je Jahorina najznačajnija turistička destinacija opština Pale i Trnovo, grada Istočno Sarajevo, ali i cijele Republike Srpske.

"Upravo zbog toga, osim ulaganja u razvoj turističke infrastrukture, jako je bitno izgraditi kvalitetnu saobraćajnu infrastrukturu", dodaje Ćosić.

Prema njegovim riječima, na Jahorinu su uložena značajna sredstva Vlade Republike Srpske i privatnog sektora i što više se svi budu uključivali u aktivnosti poput današnje, olimpijska planina će ljepša i uređenija dočekivati sve veći broj turista.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI