Image0

19.02.2014 |

Investicije / PROJEKTI

Izvor: eKapija.ba

Babić Jablanica gradi apartmansko naselje Čivelj

Čivelj je selo u Bosni i Hercegovini, nadomak Jablanice, koje ima samo 10 stanovnika, ali predivnu prirodu. Upravo tamo je firma Babić Jablanica riješila izgraditi apartmansko naselje, daleko od buke i zagađenja, idealno za odmor i relaksaciju.

Čivelj je selo u Bosni i Hercegovini, nadomak Jablanice, koje ima samo 10 stanovnika, ali predivnu prirodu.

Upravo tamo je firma Babić Jablanica riješila izgraditi apartmansko naselje, daleko od buke i zagađenja, idealno za odmor i relaksaciju.

"Projekat apartmanskog naselja AN365 je u fazi pripreme tehničke dokumentacije kao i pregovora sa potencijalnim kupcima", kazala je za eKapija.ba Niamera Supur Memidžan, arhitekta u firmi GTP Babic d.o.o. Jablanica.

Ovo apartmansko naselje koncipirano je kao spoj četiri zasebna objekta u nizu. Svaki objekat posjeduje četiri spavaće sobe, dva toaleta, dnevni boravak sa kuhinjom i trpezarijom kao jedan prostor.

Pored toga biće izgrađen i vanjski bazen, koji će biti moguće zatvoriti tokom hladnih perioda i spojiti sa dnevnim boravkom.

No najljepši dio ovog naselja je terasa sa izlazom na jezero. Kupci apartmana moći će uživati u terenu za mini golf, a biće uređena i plaža na obali jezera.

Biće obezbijeđena i dva parking mjesta na krovu.

Firma Babić je imala u planu i gradnju naselja u Parku prirode Blidinje, no kako kažu: "Zbog ekonomske krize u našoj i susjednim zemljama opao je interes za ovakvu vrstu objekata te samim tim ulaganja u izgradnju predstavljaju potencijalni rizik za povrat uloženih sredstava".

A.Š.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI