Počinje izgradnja tri nove saobraćajnice na Ceravcima u Bihaću

15.10.2014 |

Investicije / PROJEKTI

Izvor: eKapija.ba

Počinje izgradnja tri nove saobraćajnice na Ceravcima u Bihaću

Načelnik Općine Bihać Emdžad Galijašević jučer je obišao lokalitet Ceravci, gdje počinju radovi na izgradnji tri nove saobraćajnice.

Načelnik Općine Bihać Emdžad Galijašević jučer je obišao lokalitet Ceravci, gdje počinju radovi na izgradnji tri nove saobraćajnice.

Ovo je, kako je rečeno, jedan od značajnih infrastrukturnih projekata, koji stvara bolji ambijent za izgradnju novih stambenih i poslovnih objekata.

"Vrijednost projekta je 50.000 KM, a time ćemo omogućiti prodaju, odnosno stavljanje u promet zemljišta parcelisanih za gradnju objekata. Naravno da ćemo biti sretni da se krene graditi, da ti ljudi prvo prodaju svoje parcele, pa da potom počne i gradnja kuća", kazao je Galijašević.

Po njegovim riječima, u svemu tome interes ima i Općina kroz plaćanje komunalija, renti i drugog.

"Kad se u gradu gradi, on živi, trgovine rade, firme rade, posebno građevinske i time ljudi na neki način rade i dobijaju plate. Sve se to ponovo vraća u sistem, odnosno vraća se u budžet", dodao je.

Na ovom lokalitetu trenutno je aktuelno više gradilišta. Nakon što je Bingo izgradio veliki centar uloživši 25 miliona KM, u blizini se gradi i objekat FIS-a, čija je investicija planirana u iznosu od 15 miliona KM, a preko puta bi lokalna privatna firma također trebala početi graditi poslovni objekat.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI