21.10.2014 |
Investicije / PROJEKTI
Izvor: SRNA
Nakon posjete gradilištu, Holmsova je rekla novinarima da su predstavnici SIDE zadovoljni radovima koje izvodi austrijska kompanija "Vabag" i bijeljinsko preduzeće "Higra" kao podizvođač.
Izgadnja prečistača otpadnih voda u Bijeljini biće završena na proljeće uz poštovanje projekta i rokova, izjavila je danas Helen Holms, predstavnik Švedske agencije za međunarodni razvoj /SIDA/ koja je u ovaj projekat investirala 4,3 miliona eura.
Nakon posjete gradilištu, Holmsova je rekla novinarima da su predstavnici SIDE zadovoljni radovima koje izvodi austrijska kompanija "Vabag" i bijeljinsko preduzeće "Higra" kao podizvođač.
Gradonačelnik Bijeljine Mićo Mićić je rekao da su grubi građevinski radovi na prečistaču završeni i da slijedi montiranje savremene opreme.
On je podsjetio da izgradnja prečistača košta više od sedam miliona evra, a cijeli projekat izgradnje kanalizacije u širem centru grada 41 milion evra, od čega je gotovo 18 miliona evra donatorskih sredstava.
Završetak izgradnje kanalizacije u Bijeljini očekuje se krajem 2016. godine.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.