Počela izgradnja pogona za prečišćavanje otpadnih i oborinskih voda

29.05.2015 |

Investicije / PROJEKTI

Izvor: Fena

Počela izgradnja pogona za prečišćavanje otpadnih i oborinskih voda

Strateški projekt Gradske uprave Bihaća, izgradnja sistema kanalizacione mreže za oborinske i otpadne vode, vrijedan 50 miliona KM, s početkom radova na izgradnji Pogona za prečišćavanje oborinskih i otpadnih voda u Velhovu ušao je ovih dana u drugu fazu.

Strateški projekt Gradske uprave Bihaća, izgradnja sistema kanalizacione mreže za oborinske i otpadne vode, vrijedan 50 miliona KM, s početkom radova na izgradnji Pogona za prečišćavanje oborinskih i otpadnih voda u Velhovu ušao je ovih dana u drugu fazu.

Početak radova na postavljanju šipova za prečišćivač obišao je danas gradonačelnik Emdžad Galijašević, koji je kazao da je izgradnja tog pogona još jedan korak ka završetku najvećeg infrastrukturnog projekta u Bihaću.

"Vrijednost ugovora za projektovanje, izgradnju i probni rad postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda koštaće gotovo 24 miliona KM, uz dva miliona maraka, koje je gradska uprava izdvojila za eksproprijaciju zemljišta u Velhovu", istakao je Galijašević.

Dodao je da se radi o vrlo zahtjevnom projektu, koji gradska uprava uz sve nedaće uspješno servisira, te da ga je i Vlada Federacije Bosne i Hercegovine (FBiH) podržala s milion maraka. Od ukupno 680 šipova, do sada je postavljeno njih 40, a završetak radova predviđen je za kraj septembra iduće godine. 

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI