Bihać: Počela izgradnja pogona za prečišćavanje otpadnih i oborinskih voda

01.06.2015 |

Investicije / PROJEKTI

Izvor: eKapija.ba

Bihać: Počela izgradnja pogona za prečišćavanje otpadnih i oborinskih voda

Strateški projekt gradske uprave Bihaća, izgradnja sistema kanalizacione mreže za oborinske i otpadne vode vrijedan 50 miliona KM, sa početkom radova na izgradnji Pogona za pročišćavanje oborinskih i otpadnih voda u Velhovu ušao je u drugu fazu radova.

Strateški projekt gradske uprave Bihaća, izgradnja sistema kanalizacione mreže za oborinske i otpadne vode vrijedan 50 miliona KM, sa početkom radova na izgradnji Pogona za pročišćavanje oborinskih i otpadnih voda u Velhovu ušao je u drugu fazu radova.

Početak radova na postavljanju šipova za pročišćivač danas je obišao Emdžad Galijašević, gradonačelnik Bihaća, kazavši da je izgradnja pogona još jedan korak ka završetku najvećeg infrastrukturnog projekta u gradu Bihaću.

"Vrijednost ugovora za projektovanje, izgradnju i probni rad postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda koštati skoro 24 miliona KM uz dva miliona KM koje je gradska uprava izdvojila za eksproprijaciju zemljišta u Velhovu. Ovo je zahtjevan projekat kojeg gradska uprava uz sve nedaće uspješno servisira i ono što je bitno da smo dobili i podršku Vlade F BiH u iznosu od milion KM . Ovo gradilište i radovi bude optimizam da se u našem gradu ipak puno radi i uz ostale privatne investicije možemo reći da je u našem gradu realizirano preko 100 miliona KM raznih infrastrukturnih projekata", kazao je gradonačelnik Galijašević.

Od ukupno 680 šipova do sada je postavljeno njih 40, a završetak radova predviđen je za kraj septembra 2016.godine.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI