U Hadžićima se nastavlja projekt izgradnje novog kanalizacionog kolektora

29.07.2015 |

Investicije / PROJEKTI

Izvor: Akta.ba

U Hadžićima se nastavlja projekt izgradnje novog kanalizacionog kolektora

Potpisivanjem sporazuma oko nastavka projekta omogućen je nastavak realizacije jednog od najznačajnijih projekata izgradnje magistralnog kanalizacionog voda iznad Hadžića i Resnika.

Sporazum o finansiranju – sufinansiranju nastavka projekta izgradnje novog kanalizacionog kolektora Dupovci – Pazarić – Resnik na području općine Hadžići potpisali su danas ministar komunalne privrede i infrastrukture KS  Senad Hasanspahić sa načelnikom ove općine Hamdom Ejubovićem.

 "Ovim sporazumom smo omogućili nastavak realizacije jednog od najznačajnijih projekata izgradnje magistralnog kanalizacionog voda iznad Hadžića i Resnika. On se izvodi već dvije godine, a do sada je urađeno više od pola. Riječ je o vrlo skupom projektu, čija će kompletna realizacija iznositi oko 4.000,000,00 KM, dok će za izvođenej radova planiranih ovim sporazumom biti neophodno osigurati oko  1.960.000,00  KM", precizirao je ovom prilikom načelnik Ejubović.

Prema njegovim riječima u funkciji će biti dio kolektora koji povezuje pet naselja sa glavnim vodovodom, pa Dupovci,Garovci, Lokve, Donji i Gornji Zovik neće više svoje otpadne vode ispuštati u lokalne potoke, a samim time će Zujevina u dojnjem toku biti puno čišća nego što je danas.

Ministar Hasanspahić je kazao kako resorno ministarstvo na godišnjem nivou izdvaja namjenska sredstva iz Budžeta za svih devet općina s područja Kantona Sarajevo za realizaciju ovakvih i sličnih projekata, te da iznos od 125.900,00 KM, s kojim će resorno ministarstvo sufinansirati ovaj projekt, ne znači da u budućnosti neće biti izdvojena dodatna sredstva Općini Hadžići.

 "Ove godine smo planirali sredstva u iznosu od oko 6.000,000,00 KM za ovu namjenu, što je manje u odnosu na prošlu, ali smatram da su raspoređena prema svim s područja općina Kantona Sarajevo na kvalitetan način", naglasio je ministar Hasanspahić.

Naveo je kako je ovo nova metodologija i način rada Ministarstva za komunalnu privredu i infrastrukturu KS sa općinama, a primjenjuju se s ciljem što brže realizacije planiranih projekata iz oblasti vodosnabdijevanja i kanalizacionih sistema.

 "Namjenski novac koji se prikuplja od vodnih naknada konačno se implementira na pravi način", potcrtao je ministar Hasanspahić. 

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI