Bolje snabdijevanje strujom za Lopare nakon devet godina

03.08.2015 |

Investicije / PROJEKTI

Izvor: Fena

Bolje snabdijevanje strujom za Lopare nakon devet godina

Stavljanjem u funkciju tog dalekovoda omogućeno je napajanje iz pravca Tuzle, što će doprinijeti kvalitetnijem i pouzdanijem snabdijevanju električnom energijom opštine Lopare.

Dalekovod Tuzla - Lopare (DV 110 kV TS Tuzla Centar – TS Lopare) pušten je u pogon u petak 31. jula. 2015. godine, a bio je  van funkcije od 23. februara 2006. godine, uslijed pada stuba prouzrokovanog klizištem saopćeno je danas iz kompanije "Elektroprijenos-Elektroprenos BiH" a.d. Banja Luka.

Rješavanje imovinskih odnosa i nerazumijevanje od lokalne zajednice doveli su do gotovo desetogodišnjeg zastoja.

Stavljanjem u funkciju tog dalekovoda omogućeno je napajanje iz pravca Tuzle, što će doprinijeti kvalitetnijem i pouzdanijem snabdijevanju električnom energijom opštine Lopare.

Izvođenje radova na trasi tog dalekovoda, kao i njegovo buduće održavanje je u nadležnosti "Elektroprijenosa-Elektroprenosa BiH" a.d. Banja Luka.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI