
11.08.2015 |
Investicije / PROJEKTI
Izvor: Akta.ba
"Administracije Grada Sarajeva i Kantona Sarajevo su apsolutno opredijeljene da građani bh. prijestolnice dobiju žičaru", istaknuto je na danas održanom sastanku u prostorijama Gradske uprave Sarajeva.
"Administracije Grada Sarajeva i Kantona Sarajevo su apsolutno opredijeljene da građani bh. prijestolnice dobiju žičaru", istaknuto je na danas održanom sastanku u prostorijama Gradske uprave Sarajeva kojeg je vodio zamjenik gradonačelnika Ranko Čović sa saradnicima.
Sastanku su prisustvovali Edmond Offermann, koji je donirao novčana sredstva za nabavku motora i upravljačke jedinice za Trebevićku žičaru i Mujo Fišo, kantonalni ministar saobraćaja.
U narednih mjesec dana, kako je rečeno na današnjem sastanku, Kanton Sarajevo će ponuditi sporazum kojim će se regulisati imovinsko-pravni odnosi, prava i obaveze između Kantona Sarajevo, Grada Sarajeva i KJKP "Gras", a u vezi su sa realizacijom Projekta "Revitalizacija Trebevićke žičare".
"Ništa nije sporno. Pripremamo sporazum kako bi riješili, u ovom trenutku, jednu od ključnih stvari a to su imovinsko-pravni odnosi. Ovim sporazumom, koji treba da potpišu predstavnici Grada Sarajeva, Kantona Sarajevo i 'Grasa', stvorit će se preduslovi za nastavak izgradnje žičare", kazao je ministar Fišo.
Na temelju toga ali i provođenja drugih potrebnih aktivnosti na realizaciji ovoga projekta u narednom periodu, donator Offermann je istaknuo da je spreman da produži rokove i poslije decembra 2015. godine, a koji su zacrtani Memorandumom o sporazumijevanju, potpisanim u oktobru prošle godine.
Učesnici današnjeg sastanka su se složili da Grad Sarajevo i dalje treba biti lider ovoga projekta s obzirom da će Offermannova novčana donacija isključivo biti data Gradu, saopćeno je iz Odjeljenja za odnose s javnošću Gradske uprave.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.