
10.10.2015 |
Investicije / PROJEKTI
Izvor: Akta.ba
U Sali Općinske vijećnice u srijedu 07.09.2015. godine održana je prezentacija izgrađene prve faze kanalizacionog sistema u istočnom dijelu Bosanskog Petrovca.
U Sali Općinske vijećnice u srijedu 07.09.2015. godine održana je prezentacija izgrađene prve faze kanalizacionog sistema u istočnom dijelu Bosanskog Petrovca. A na prezentaciji se okupio veliki broj građana.
Prezentacija projekta je inicirana na prošloj sjednici Općinskog vijeća, a kada je na dnevnom redu bila tačka o donošenju Odluke o predaji na upravljanje završenog dijela kanalizacionog sistema u istočnom dijelu grada.
"Bilo je puno nedoumica i nedovoljno informacija, na jučerašnjoj prezentaciji iznijeli smo sve podatke, pokazali skice trase glavnih vodova koji su završeni u prvoj fazi. U direktnom razgovoru sa građanima ponudila smo sva potrebna razjašnjenja" rekao je Huse Jukić, šef Tima za implementaciju projekta.
Građani sa nestrpljenjem iskazali želju za priključenjem na kanaliacionu mrežu, te se najviše interesirali kada će biti okončana prva faza radova izgradnje glavnih vodova, a koja je u toku, te mogućnostima za priključenje i izgradnji sekundarne mreže.
Prema ono što se čulo tokom prezentaciji, završetak radova na prvoj fazi planiran je u ovoj godini, i ovisit će o vremenskim prilikama. Građanima je ponuđena mogućnost da u ovoj fazi izvrše priključenje, tamo gdje to tehničke mogućnosti dozvoljavaju.
Za stambene objekte koji su udaljeni od glavnih vodova u naredim fazama biti će izgrađena sekundarna mreže.
Na prezentaciji su učestvovali članovi tima za implementaciju projekata, te Suad Kličić, u ime izvođača radova preduzeća Montmontaža, Duško Bosnić, direktor komunalnog preduća, i Jasmin Hamzić, tehnički direktor u Komunalnom.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.