
22.12.2011 |
Kapital / IZVJEŠTAJI
Izvor: eKapija.ba

Vlada FBiH donijela je danas Odluku o raspodjeli dijela sredstava Tekućeg transfera "Subvencije javnim preduzećima-podsticaj proizvodnji i prestruktuiranju industrije i rudarstva" utvrđenih Budžetom FBiH za 2011. godinu Federalnom ministarstvu energije, rudarstva i industrije.
Odlukom će sredstva od 980.000 KM biti raspoređena javnim preduzećima: PS Vitezit d.o.o. Vitez, Željezara Zenica d.o.o. Zenica, Rudnici boksita d.o.o. Posušje, Rudnici boksita d.o.o. Široki Brijeg, Unis "Ginex" d.o.o. Goražde i Hidrogradnju d.d. Sarajevo, u svrhu prevazilaženja teškog materijalnog stanja, pokretanja proizvodnje i nabavke reporomaterijala.
Njihovi korisnici dužni su Federalnom ministarstvu energije, rudarstva i industrije dostaviti izvještaj o utrošku, uz materijalne dokaze, najkasnije 90 dana od dana njihove doznake.
Do sada je sa ovih transfera u iste namjene preduzećima koja su u teškom stanju raspoređeno 1.933.000 KM.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.