
12.06.2008 |
Kapital / IZVJEŠTAJI
Izvor: B92

Predsednik Vlade Republike Srpske (RS) Milorad Dodik rekao je da će Vlada Srpske, u saradnji sa češkom firmom "Snowhill", raditi na modernizaciji Jahorine.
- U toku iduće sedmice na sednici Vlade
biće razmatran protokol o saradnji sa "Snowhill", a nakon toga će biti
dogovoreni detalji sa preduzećem Ski-centar Jahorina da se potpiše
ugovor o saradnji- rekao je Dodik.
On je objasnio da Vlada RS ostaje vlasnik
vertikalne komunikacije na Jahorini, jer ovo nije privatizacija, već
klasični investicioni posao za "Snowhill", a za Vladu proces
modernizacije i zajedničkog ulaganja sa ovom firmom u kojem će se
zajednička dobit podeliti.
- "Snowhill" ima nameru da obezbedi
finansijska sredstva, zajednički formira operatera i sa našom firmom
Ski-centar Jahorina uloži u modernizaciju vertikalne komunikacije i
sistema za veštačko osnežavanje prostora 20 mil EUR u prvoj godini, od
ukupno planiranih 50 mil EUR- naglasio je Dodik.
Plan je da prva
faza ugovora bude pripremanje Olimpijskog centra Jahorina za sledeću
sezonu sa rešavanjem pitanja modernizacije vertikalne komunikacije i
osnežavanja, a da se u drugoj fazi u skladu sa interesima čeških
investitora realizuje Master plan za Jahorinu, koji je Vlada RS usvojila
pre nekoliko meseci
On je podsetio da je Vlada RS ranije
odobrila 10 mil EUR za poboljšavanje infrastrukturnih mogućnosti na
Jahorini i da je pre nekoliko dana usvojen regulacioni plan Olimpijskog
centra, kao i da je Vlada odobrila sredstva za izgradnju puta od
Lukavice do Jahorine.
Vlasnik preduzeća "Snowhill" iz Češke
Karel Vacek rekao je da će ovaj projekat biti najbolji, bez
konkurencije, na širem području. On je dodao da će ovo preduzeće biti
investitor za vertikalnu infrastrukturu, saobraćaj i za sistem
zasnježivanja, a Vlada RS će to podržati investicijama u infrastrkturi
na Jahorini.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.