
Foto: Visit Sarajevo
01.07.2024 |
Pauza / SPORT
Izvor: Akta.ba
Više od 100 paraglajdera se spustilo s Trebevića prema gradu.
Uz podršku Turističke zajednice KS Visit Sarajevo, turisti i građani Sarajeva, proteklog vikenda su uživali u istinskom spektaklu na nebu iznad Sarajeva.
40 bh. paraglidera i 70 paraglidera iz različitih dijelova svijeta, s olimpijskih ljepotica Bjelašnice i Trebevića priredili su spektakularne letove, a prisutni gledaoci su uživali u besplatnoj zabavi uz muziku.
"Ovakve događaje prepoznajemo i podržavamo kao izvrsnu priliku za razvoj turizma, unapređenje i obogaćivanje turističke ponude, kreiranje kalendara dešavanja koja će produžiti boravak posjetilaca u Kantonu Sarajevo i privlačenje specifičnih turista koji tragaju za adrenalinskom zabavom i novim iskustvima. Povećanje broja turističkih dolazaka i noćenja za gotovo 30% u prvih pet mjeseci ove godine odlična je uvertira za predstojeću ljetnu turističku sezonu koja će, prema svim pokazateljima, biti rekordna", poručio je predsjednik Turističke zajednice KS, Haris Fazlagic
Podsjetimo, više od 100 paraglajdera se s Trebevića spustilo prema gradu, što je privuklo pažnju građana.
Riječ je o događaju pod nazivom Extreme Fly koji su organizovali članovi Extreme Sport Cluba Sarajevo.
Paraglajderi su sa Slovenskog planinarskog doma Jure Franko započeli spektakularni let.
Spustili su se na Šipu na Barama, tj. kod trgovačkog centra Bingo.
Na istoj lokaciji je organizovana i zabava za prisutne sa DJ-evima Focho, El Mano, Alex i Bajron.
Sigurno je da ovakav događaj itekako doprinosi turističkoj ponudi Sarajeva i da će ubuduće biti sve popularniji.
Ovaj ekstremni sport se intenzivno razvija i širi u posljednjih 15-ak godina i uzima sve više maha u sportskom vazduhoplovstvu.
"Drugi dio "Extreme Fly" događaja čeka nas u augustu - ne propustite biti dio ove lijepe priče!", poručuju iz TZ KS.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.