Završen 'Vučko Trail 2016' na Bjelašnici i Visočici

05.06.2016. 17:27 / Izvor: Akta.ba
OTVORI GALERIJU

Ukupno 74 takmičara je uspješno završilo utrku, na dvije staze - "Trailu umoljanske aždahe" dužine 50 kilometara i "Olimpijskom trailu" dužine 15 kilometara.

Vučko Trail završen je jučer na planinama Bjelašnici i Visočici u organizaciji Planinarskog društva Željezničar iz Sarajeva.

Trojica prvoplasiranih na 50-kilometarskoj stazi su Roko Pribičević, PD Imber Omiš, Hrvatska, Igor Yovanovitch, Jahorina Trail, Španija, dok je treće mjeto zauzeo Kornej Arkos, Trail Running Sarajevo, BiH.

U ženskoj konkurenciji prvo mjesto je osvojila Marina Maslek, HPD Sniježnica, Hrvatska, drugo Sanja Kavaz, Jahorina Ultra Trail, BiH, a treće mjesto Emira Hukić, PSD Energoinvest, BiH.

Prvoplasirana trojka u muškoj konkurenciji na 15 kilometara su Mladen Plakalović, Jahorina Ultra-Trail, BiH, Miloš Čolić, Jahorina Ultra-Trail, BiH te Bastian Hasslinger, Club der Dichteren, Njemačka.

U ženskoj konkurenciji prvo mjeto je osvojila Neira Odobašić, NGO Marathon Sarajevo, BiH, drugo Anita Pašagić-Kapetanović, BiH, treće Tamara Petronić, Jahorina Ultra - Trail, BiH, saopćeno je iz Planinarskog društva Željezničar.

Podsjetimo, Poslovni portal Akta.ba bio je medijski pokrovitelj događaja, a pored toga, dodijelio je novčanu nagradu pobjedniku trke.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 3315503 ili na mail urednik@akta.ba.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Akta.ba.