Akta headerlogo

Paket Tender


480 KM + PDV / godišnje

Saznajte više

Paket Tender


480 KM + PDV / godišnje

Saznajte više

Objavljeno: 07.11.2024. 15:25

Izvor: Akta.ba, 07.11.2024.

Obavijest o Zaključku Komisije za selekciju aplikacija po Javnom pozivu za programe u 2024. godini

Sažetak odluke o dodjeli ugovora

Ova odluka o dodjeli ugovora odnosi se na javnu nabavku: Obavijest o Zaključku Komisije za selekciju aplikacija po Javnom pozivu za programe u 2024. godini. Ugovorni organ je Fond za profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje osoba sa invaliditetom. Datum objave je 07.11.2024. Predmet nabavke klasifikovan je prema JRJN/CPV kodovima: 66171000-9(2) (Finansijski konsalting), 79600000-0(5) (Odabir kandidata za zaposlenje, pronalaženje osoblja), 79990000-0 (Raznovrsne usluge vezane za poslovanje) ...

Na ovoj stranici dostupni su odluka o dodjeli ugovora, podaci o ugovornom organu, odabranom ponuđaču, vrijednosti ugovora, predmetu nabavke, CPV kodovima i povezanim informacijama o ovoj javnoj nabavci.

Također možete pogledati Javni poziv za dodjelu sredstava za finansiranje i sufinansiranje programa održivosti zaposlenosti, razvoja privrednih društava za zapošljavanje osoba sa invaliditetom i zaštitnih radionica, te programa profesionalne rehabilitacije osoba s invaliditetom u 2024. godini, originalni tender na osnovu kojeg je provedena nabavka, uključujući zahtjeve ugovornog organa, uslove za učešće i tehničke specifikacije.

Dostupni su i povezani dokumenti postupka: Rezultati javnog poziva za dodjelu sredstava za finansiranje i sufinansiranje programa održivosti zaposlenosti, razvoja privrednih društava za zapošljavanje osoba sa invaliditetom i zaštitnih radionica, te programa profesionalne rehabilitacije osoba s invaliditetom u 2024. godini - finansiranje/sufinansiranje programa za razvoj privrednih društava za zapošljavanje osoba sa invaliditetom i zaštitnih radionica (Obavještenje o dodjeli ugovora), Rezultati javnog poziva za dodjelu sredstava za finansiranje i sufinansiranje programa održivosti zaposlenosti, razvoja privrednih društava za zapošljavanje osoba sa invaliditetom i zaštitnih radionica, te programa profesionalne rehabilitacije osoba s invaliditetom u 2024. godini - finansiranje/sufinansiranje programa održivosti zaposlenosti osoba sa invaliditetom zaposlenih u organizacijama osoba sa invaliditetom (Obavještenje o dodjeli ugovora) i Rezultati javnog poziva za dodjelu sredstava za finansiranje i sufinansiranje programa održivosti zaposlenosti, razvoja privrednih društava za zapošljavanje osoba sa invaliditetom i zaštitnih radionica, te programa profesionalne rehabilitacije osoba s invaliditetom u 2024. godini -finansiranje/sufinansiranje programa održivosti zaposlenosti osoba sa invaliditetom koje obavljaju samostalnu djelatnosti ili poljoprivrednu djelatnost kao jedino i glavno zanimanje uključujući i osobe sa invaliditetom koje su zaposlene u skladu sa članom 56. stav 2. i 3. Zakona (Obavještenje o dodjeli ugovora), kako biste mogli pratiti kompletan tok javne nabavke, od objave tendera, preko svih izmjena i eventualnog poništenja, do konačne odluke o dodjeli ugovora.

Obavijest o Zaključku Komisije za selekciju aplikacija po Javnom pozivu za programe u 2024. godini

nov 7, 2024

Prilog 1. Zaključak Komisije za provođenje postupka dodjele sredstava broj: 07-24-2-13340/24 od 06.11.2024. godine

KOMISIJA ZA PROVOĐENJE POSTUPKA DODJELE SREDSTAVA PO JAVNOM POZIVU ZA DODJELU SREDSTAVA ZA FINANSIRANJE I SUFINANSIRANJE PROGRAMA ODRŽIVOSTI ZAPOSLENOSTI, RAZVOJA PRIVREDNIH DRUŠTAVA ZA ZAPOŠLJAVANJE OSOBA SA INVALIDITETOM I ZAŠTITNIH RADIONICA, TE PROGRAMA PROFESIONALNE REHABILITACIJE OSOBA S INVALIDITETOM U 2024. GODINI

Komisija za provođenje postupka dodjele sredstava po Javnom pozivu za dodjelu sredstava za finansiranje i sufinansiranje programa održivosti zaposlenosti, razvoja privrednih društava za zapošljavanje osoba sa invaliditetom i zaštitnih radionica, te programa profesionalne rehabilitacije osoba s invaliditetom u 2024. godini (objavljen dana 12.09.2024. godine), nakon utvrđivanja ispunjenosti formalno pravnih uslova svih zaprimljenih aplikacija, a na osnovu Pravilnika o raspodjeli sredstava za finansiranje/sufinansiranje programa održivosti zaposlenosti, razvoja privrednih društava za zapošljavanje osoba sa invaliditetom i zaštitnih radionica, te programa profesionalne rehabilitacije osoba sa invaliditetom broj: 01-02-2-10559/24 od 11.09.2024. godine donijela je Zaključak broj: 07-24-2-13340/24 od 06.11.2024. godine.

Aplikacije koje nisu zadovoljile formalno pravne uslove odnosno uslove propisane Javnim pozivom su sljedeće:

Tabela 1. Lot I: Za finansiranje/sufinansiranje programa za održavanje postojeće razine zaposlenosti osoba sa invaliditetom.

R.b.

Naziv aplikanta

ID broj

Napomena/Nedostaje dokumentacija

Formalno ispunjava DA/NE

1.

TOM-SIGNAL D.O.O.

4227835130001

1. APLIKANT U SUDSKOM SPORU SA FONDOM

NE

2.

AMANET D.O.O.

4203137570001

1. LISTA OSIGURANIH LICA NIJE ORIGINAL; 2. PREDRAČUNI NISU ORIGINAL

NE

3.

KNJIGOVODSTVENI SERVIS “MBA”

4311116250004

1. U PITANJU JE OBRTNIČKA DJELATNOST - NEMA STATUS PRIVREDNOG DRUŠTVA ZA ZAPOŠLJAVANJE OSOBA SA INVALIDITETOM ILI ZAŠTITNE RADIONICE

NE

4.

TR SW DIGITAL SHOP

4303744010001

1. U PITANJU JE OBRTNIČKA DJELATNOST - NEMA STATUS PRIVREDNOG DRUŠTVA ZA ZAPOŠLJAVANJE OSOBA SA INVALIDITETOM ILI ZAŠTITNE RADIONICE

NE

Tabela 2. Lot II: Za finansiranje/sufinansiranje programa za razvoj privrednih društava za zapošljavanje osoba sa invaliditetom i zaštitnih radionica.

R.b.

Naziv aplikanta

ID broj

Napomena/Nedostaje dokumentacija

Formalno ispunjava DA/NE

1.

AMANET D.O.O.

4203137570001

1. DOKAZ O INVALIDITETU ZA OSOBU KOJU SU DUŽNI ZAPOSLITI VLASTITIM SREDSTVIMA KAO USLOV ZA LOT II NIJE OVJEREN; 2. NIJE DOSTAVLJEN DOKAZ DA JE OSI KOJA ĆE BITI ZAPOSLENA VLASTITIM SREDSTVIMA NEZAPOSLENA (SA BIROA ILI PU); 3. NIJE DOSTAVLJEN DOKAZ O VLASNIŠTVU ZEMLJIŠTA ILI DOKAZ O PRAVU NA KORIŠTENJE KONCESIJE UKOLIKO APLIKANT APLICIRA ZA NAMJENU „RADOVI NA ZEMLJIŠTU KOJE JE U VLASNIŠTVU PRIVREDNOG DRUŠTVA ILI DRUŠTVO IMA DOBIVENU KONCESIJU OD NADLEŽNOG ORGANA ZA NAVEDENO ZEMLJIŠTE“ (ZEMLJIŠNO-KNJIŽNI IZVADAK ILI POSJEDOVNI LIST ILI UGOVOR O KONCESIJI - OVJERENA FOTOKOPIJA); 4. UGOVORI O NAJMU OBJEKTA NISU OVJERENI U POREZNOJ UPRAVI; 5. PREDRAČUN NIJE ORIGINAL; 6. LISTA OSIGURANIH LICA NIJE ORIGINAL;

NE

Tabela 3. Lot III: Za finansiranje/sufinansiranje programa profesionalne rehabilitacije osoba sa invaliditetom;

3.3. Programi profesionalne rehabilitacije na koje osobe sa invaliditetom mogu same aplicirati na program profesionalne rehabilitacije kroz vanredno srednje školovanje, visoko stručno obrazovanje ili postdiplomsko studiranje.

R.b.

Ime i prezime

JMBG broj

Napomena/Nedostaje dokumentacija

Formalno ispunjava DA/NE

1.

PAUL PRAVDIĆ

0601001193043

1. DOKAZ O INVALIDITETU NIJE VALIDAN ( U DOSTAVLJENOM RJEŠENJU/NALAZU NIJE UTVRĐEN PROCENAT INVALIDITETA)

NE

2.

BOJANA LJUBOJEVIĆ

2809000186334

1. NIJE DOSTAVLJENA POTVRDA O PREBIVALIŠTU ORIGINAL (DOSTAVLJEN ZAHTJEV ZA PRIJAVU/ODJAVU PREBIVALIŠTA); 2. PREDRAČUN ZA ŠKOLARINU NIJE ORIGINAL (SKENIRAN)

NE

3.

IVA VUKOJA

0102003157382

1. NIJE DOSTAVLJEN RODNI LIST; 2. NIJE DOSTAVLJENA POTVRDA O PREBIVALIŠTU; 3. DOKAZ O INVALIDITETU NIJE OVJEREN; 4. PREDRAČUN OBRAZOVNE USTANOVE NIJE ORIGINAL; 5.POTVRDA ILI SVJEDOČANSTVO DA JE USPJEŠNO ZAVRŠEN PRETHODNI OBRAZOVNI CIKLUS NIJE OVJEREN; 6. NIJE DOSTAVLJENO UVJERENJE O NEKAŽNJAVANJU IZDATO OD STRANE MUP-A PREMA MJESTU ROĐENJA

NE

4.

BAKIR MARIĆ

1101002150004

2. NIJE DOSTAVLJEN RODNI LIST; 2. NIJE DOSTAVLJENA POTVRDA O PREBIVALIŠTU; 3. NIJE DOSTAVLJEN DOKAZ O INVALIDITETU; 4. NIJE DOSTAVLJENA POTVRDA ILI SVJEDOČANSTVO DA JE USPJEŠNO ZAVRŠEN PRETHODNI OBRAZOVNI CIKLUS; 6. NIJE DOSTAVLJENO UVJERENJE O NEKAŽNJAVANJU IZDATO OD STRANE MUP-A PREMA MJESTU ROĐENJA

NE

5.

HARUN MAHMUTOVIĆ

0307005190000

1. NIJE DOSTAVLJEN PISMENI DOKAZ O PRIZNAVANJU PRAVA NA PROFESIONALNU REHABILITACIJU IZDAT OD STRANE KANTONALNE SLUŽBE ZA ZAPOŠLJAVANJE, MJERODAVNE PREMA MJESTU PREBIVALIŠTA OSOBE SA INVALIDITETOM KOJA U PRVOM STEPENU ODLUČUJE O OVOM PRAVU PREMA ČLANU 12. ZAKONA (ORIGINAL) ILI DOKAZ DA JE BLAGOVREMENO PREDAO SLUŽBI ZAHTJEV ZA PRIZNAVANJE PRAVA NA PROFESIONALNU REHABILITACIJU (ORIGINAL ILI OVJERENU KOPIJU).

NE

6.

FAHRUDIN TOPIĆ

2009967180011

1. NIJE DOSTAVLJENA POTVRDA O PREBIVALIŠTU ORIGINAL (DOSTAVLJEN ZAHTJEV ZA PRIJAVU/ODJAVU PREBIVALIŠTA)

NE

Tabela 3.1. Lot 3.2: Programi profesionalne rehabilitacije koje provode ustanove za profesionalnu rehabilitaciju, srednje škole i druge obrazovne ustanove

R.b.

Ime i prezime

ID broj

Napomena/Nedostaje dokumentacija

Formalno ispunjava DA/NE

1.

JU CENTAR ZA SLIJEPU I SLABOVIDNU DJECU I OMLADINU SARAJEVO

4200455230008

Aplikacija dostavljena nakon zatvaranja Javnog poziva tj. dana 28.10.2024. godine.

NE

Tabela 4. Lot IV: Za finansiranje/sufinansiranje programa održivosti zaposlenosti osoba sa invaliditetom koje obavljaju samostalnu djelatnost ili poljoprivrednu djelatnost kao jedino i glavno zanimanje uključujući i osobe sa invaliditetom koje su zaposlene u skladu sa članom 56. stav 2. i 3. Zakona.

R.b.

Naziv aplikanta

ID broj

Napomena/Nedostaje dokumentacija

Formalno ispunjava DA/NE

1.

JAVNI PREVOZ TERETA U CESTOVNOM SAOBRAĆAJU ZUHRIĆ ELVEDIN

4328407360001

DOSTAVLJENI PREDRAČUNI NISU U SKLADU SA DJELATNOŠĆU KOJOM SE APLIKANT BAVI.

NE

2.

CAFFE BAR THE CUBE

4329119510003

NIJE DOSTAVLJENA DOKUMENTACIJA TRAŽENA JAVNIM POZIVOM: RJEŠENJE NADLEŽNE SLUŽBE SOCIJALNE ZAŠTITE O UTVRĐENOM PROCENTU TJELESNOG OŠTEĆENJA (ORIGINAL ILI OVJERENA KOPIJA)

NE

3.

AUTO TAXI LUINOVIĆ KENAN

4301209650007

NIJE DOSTAVLJENA DOKUMENTACIJA TRAŽENA JAVNIM POZIVOM : 1. UVJERENJE O NEKAŽNJAVANJU KAO DOKAZ DA ODGOVORNO LICE PODNOSIOCA APLIKACIJE NIJE OSUĐIVANO ZA KRIVIČNA DJELA, IZDATO OD STRANE MUP-A PREMA MJESTU ROĐENJA ODGOVORNOG LICA. TAKOĐER, DOPUNU OSTALE DOKUMENTACIJE KOJA NEDOSTAJE APLIKANT JE POSLAO NAKON ZATVARANJA JAVNOG POZIVA DANA 15.10.2024. GODINE

NE

4.

TR SW DIGITAL SHOP

4303744010001

IJE DOSTAVLJENA DOKUMENTACIJA TRAŽENA JAVNIM POZIVOM: 1. LISTA OSIGURANIH LICA NIJE ORIGINAL VEĆ OVJERENA KOPIJA; 2.UVJERENJE DA APLIKANT NEMA DUGA PO OSNOVU JAVNIH PRIHODA IZDATO OD POREZNE UPRAVE FBIH DOSTAVLJENO U OVJERENOJ KOPIJI UMJESTO ORIGINAL; 3. NIJE ISPUNJEN USLOV IZ JAVNOG POZIVA: NA DOSTAVLJENOM OBRASCU SPR-1053 APLIKANT IMA ISKAZAN GUBITAK U PRETHODNOJ GODINI; 4. UVJERENJE O NEKAŽNJAVANJU KAO DOKAZ DA ODGOVORNO LICE PODNOSIOCA APLIKACIJE NIJE OSUĐIVANO ZA KRIVIČNA DJELA, IZDATO OD STRANE MUP-A PREMA MJESTU ROĐENJA ODGOVORNOG LICA DOSTAVLJENO U OVJERENOJ KOPIJI UMJESTO ORIGINALU.

NE

5.

UZGOJ JAGODA “ZLATKO”

4354185800009

NIJE DOSTAVLJENA DOKUMENTACIJA TRAŽENA JAVNIM POZIVOM: 1. ZA LICA KOJA OBAVLJAJU SAMOSTALNU ILI POLJOPRIVREDNU DJELATNOST OBRAZAC SPR-1053 ZA PRETHODNU GODINU (OVJERENA FOTOKOPIJA), A ZA ONE KOJI POREZ NA DOHODAK PLAĆAJU PAUŠALNO AKT NADLEŽNOG ORGANA KOJIM SE ODOBRAVA PAUŠALNO PLAĆANJE POREZA NA DOHODAK (OVJERENA FOTOKOPIJA)

NE

6.

PP SEMIR S

4337984580001

NIJE DOSTAVLJENA DOKUMENTACIJA TRAŽENA JAVNIM POZIVOM: 1. ODGOVARAJUĆA POTVRDA/UVJERENJE NADLEŽNE SLUŽBE ZA BORAČKO-INVALIDSKU ZAŠTITU O UTVRĐENOM PROCENTU VOJNOG INVALIDITETA, NE STARIJA OD 15 DANA OD DANA PODNOŠENJA ZAHTJEVA (ORIGINAL).

NE

7.

OBRT “ĐUBO”

4364315710002

NIJE DOSTAVLJENA DOKUMENTACIJA TRAŽENA JAVNIM POZIVOM: 1. UMJESTO POTVRDE POSLOVNE BANKE DA PODNOSILAC ZAHTJEVA NEMA BLOKIRAN GLAVNI TRANSAKCIJSKI RAČUN (POTVRDA O SOLVENTNOSTI) DOSTAVLJEN JE KARTON DEPONOVANIH POTPISA; 2. UMJESTO UVJERENJA O NEKAŽNJAVANJU IZDATO OD MUP-A PREMA MJESTU ROĐENJA DOSTAVLJENI SU PODACI IZ PREKRŠAJNE EVIDENCIJE ZA FIZIČKO LICE. 3. IZJAVA DA APLIKANT NIJE OBVEZNIK INDIREKTNOG OPOREZIVANJA OVJERENA PEČATOM I POTPISOM (ORIGINAL).

NE

8.

POLJOPRIVREDNA DJELATNOST “BESIM”

4320916790006

NIJE DOSTAVLJENA DOKUMENTACIJA TRAŽENA JAVNIM POZIVOM: 1. DOSTAVLJENA POTVRDA POSLOVNE BANKE DA PODNOSILAC ZAHTJEVA NEMA BLOKIRAN GLAVNI TRANSAKCIJSKI RAČUN (POTVRDA O SOLVENTNOSTI) JE STARIJA OD DANA OBJAVLJIVANJA JAVNOG POZIVA TJ. OD DANA 12.09.2024. GODINE. ISTA JE IZDATA NA DAN 01.07.2024. GODINE TE NIJE ORIGINAL KAKO JE TRAŽENO JAVNIM POZIVOM VEĆ OVJERENA KOPIJA; 2. DOSTAVLJENO UVJERENJE DA APLIKANT NEMA DUGA PO OSNOVU JAVNIH PRIHODA IZDATO OD POREZNE UPRAVE FBIH JE STARIJE OD DANA OBJAVLJIVANJA JAVNOG POZIVA TJ. OD DANA 12.09.2024. GODINE. ISTO JE IZDATO DANA 01.07.2024. GODINE TE NIJE ORIGINAL KAKO JE TRAŽENO JAVNIM POZIVOM VEĆ OVJERENA KOPIJA.

NE

9.

OBRT “BLAGAJ”

4328356600002

NIJE ISPUNJEN USLOV IZ JAVNOG POZIVA-POGLAVLJE IV, LOT IV, TAČKA 2) ALINEJA g) DA ODGOVORNO LICE PODNOSIOCA APLIKACIJE NIJE OSUĐIVANO ZA KRIVIČNA DJELA

NE

10.

OBRTNIČKA POLJOPRIVREDNA DJELATNOST “PČELAR”

4302591490002

NIJE ISPUNJEN USLOV IZ JAVNOG POZIVA-POGLAVLJE IV, LOT IV, TAČKA 2) ALINEJA g) DA ODGOVORNO LICE PODNOSIOCA APLIKACIJE NIJE OSUĐIVANO ZA KRIVIČNA DJELA;NIJE DOSTAVLJENA DOKUMENTACIJA TRAŽENA JAVNIM POZIVOM: DOSTAVLJENA LISTRA OSIGURANIH LICA JE STARIJA OD DANA OBJAVLJIVANJA JAVNOG POZIVA TJ. OD DANA 12.09.2024. GODINE. ISTA JE IZDATA DANA 03.04.2024. GODINE.

NE

11.

UGOSTITELJSKA RADNJA BUFFET “CAKUM PAKUM”

4302545620007

NIJE ISPUNJEN USLOV IZ JAVNOG POZIVA-POGLAVLJE IV, LOT IV, TAČKA 2) ALINEJA g) DA ODGOVORNO LICE PODNOSIOCA APLIKACIJE NIJE OSUĐIVANO ZA KRIVIČNA DJELA

NE

Aplikantima čije aplikacije nisu zadovoljile propisane uslove javnog poziva, ostavlja se mogućnost prigovora u roku od 5 dana od dana objave obavijesti na internet stranici zaključno sa danom ponedjeljak 11.11.2024. godine do 11:00 sati.

Prigovori se dostavljaju obavezno na e-mail fonda: info@fond.ba

Neosnovani prigovori/žalbe aplikanata koji nisu zadovoljili propisane kriterije i uslove definisane Javnim pozivom i Pravilnikom kao i prigovori/žalbe izjavljene nakon predviđenog roka za žalbu neće biti uvaženi/razmatrani.