Bistrica

08.02.2024 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Federalna.ba

Nalaze se uz rudnik

Mještani Bistrice protestuju, rudničke mašine potkopavaju njihove placeve

Mještani sela Bistrica kod Prijedora ponovo su protestovali zbog potkopavanja njihovih placeva.

Mještani sela Bistrica kod Prijedora ponovo su protestovali zbog potkopavanja njihovih placeva koji se nalaze uz rudnik uglja koji je nedavno otvoren u ovom mjestu.

Kop uglja je dubok i do 30 metara, a zbog rada teških mašina, kako tvrde mještani, osipa se privatna zemlja koja nije dio rudnika.

Iako su podnijeli tužbu protiv koncesionara - Grada Prijedora i Vlade RS-a - kopanja nisu obustavljena, već su, naprotiv, intenzivirana.

Mještani su rekli da će se okupljati i narednih dana, te da će čuvati svoju imovinu danonoćno.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI