
30.05.2024 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Akta.ba
Vlada Republike Srpske je pozajmila Olimpijskom centru Jahorina 12 miliona KM, a novac je namijenjen, kako je navedeno, za tekuće aktivnosti.
Vlada Republike Srpske je pozajmila Olimpijskom centru Jahorina 12 miliona KM, a novac je namijenjen, kako je navedeno, za tekuće aktivnosti.
Odluka o ovoj pozajmici je donesena na sjednici entitetske vlade 23. maja, a na snagu je stupila danas, tj. dan nakon objave u Službenom glasniku RS.
Ovaj novac je uzet s tzv. eskro računa kao računa na kojem su sredstva ostvarena privatizacijom državnog kapitala i sukcesijom imovine bivše Jugoslavije.
Rok za vraćanje novca je 31. decembar ove godine.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.