
01.07.2024 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Akta.ba
Autor: Elvedina Obuća
Četrnaesti od ukupno 15 novih tramvaja sinoć je stigao u Sarajevo.
Četrnaesti od ukupno 15 novih tramvaja sinoć je stigao u Sarajevo. Ministar saobraćaja Kantona Sarajevo Adnan Šeta, naglasio je da su kupljeni novcem svih građana.
Zahvaljujući njima, Sarajevom nakon 40 godina voze novi tramvaji.
"U ovom mjesecu očekujemo isporuku i posljednjeg tramvaja. Sve se odvija u skladu sa planiranom dinamikom. Kao što smo obećali, svih 15 vozila će biti na raspolaganju građanima prije početka školske godine. Vrijedilo je. Hvala svima", poručio je ministar.
Podsjećamo, sa švicarskom kompanijom Stadler u decembru prošle godine potpisan je ugovor o nabavci i dodatnih 10 tramvaja čiji se početak isporuke očekuje krajem sljedeće godine.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.