
13.07.2024 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: BHRT
Iz Ministarstva dodaju da će tek po uvidu u kompletan tekst odluke biti u mogućnosti sagledati novonastalu situaciju.
Federalno ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva je u obavezi da provodi odluke Ustavnog Suda, ali da im još nije dostavljena odluka Suda koja se odnosi na Odluku Vlade Federacije BiH o promjeni namjene šumskog zemljišta i privremenom korištenju šumskog zemljišta u druge namjene.
"Ministarstvo nema uvid u cjelokupan tekst odluke Ustavnog suda BiH, te da se iz tog razloga ne može izjašnjavati i govoriti o mogućim implikacijama ove odluke", saopšteno je iz Ministarstva.
Iz Ministarstva dodaju da će tek po uvidu u kompletan tekst odluke biti u mogućnosti sagledati novonastalu situaciju, kada će biti jasnije implikacije ove odluke.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.