ministar

Foto: Akta.ba

04.06.2025 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Akta.ba

INVESTICIJE U HNK

Ministar Šuta u Oslu: Fokus na investicije u HNK

Ministar Adil Šuta u Oslu razgovarao s dijasporom o investiranju u HNK

Ministar finansija Hercegovačko-neretvanskog kantona boravi u radnoj posjeti Oslu, na poziv Saveza udruženja građana Bosne i Hercegovine u Norveškoj.

U utorak, 3. juna 2025. godine, održao je niz sastanaka s uspješnim privrednicima, književnicima, akademskim radnicima, inženjerima i novoimenovanom ambasadoricom BiH u Norveškoj.

Tema sastanka bila je ulaganje u Bosnu i Hercegovinu, s posebnim naglaskom na Hercegovačko-neretvanski kanton, a većina sagovornika porijeklom je iz Čapljine, Stoca, Ljubuškog, Mostara i Sarajeva.

U razgovoru s uspješnim pojedincima upoznao se s planovima pokretanja biznisa i ulaganja u BiH, s naglaskom na spremnost na saradnju, razmjenu znanja i ideja te povezivanje s institucijama u Hercegovačko-neretvanskom kantonu.

Susreti s privrednicima, akademskim radnicima, književnicima, predstavnicima diplomatskog kora i menadžerima potvrđuju da je dijaspora najbolji ambasador Bosne i Hercegovine.

Savez udruženja građana Bosne i Hercegovine u Norveškoj, na čelu s predsjednikom Tarikom Ljevom, radi na povezivanju dijaspore i očuvanju veza s Bosnom i Hercegovinom.

Osim radnih sastanaka, ministar Šuta prisustvovao je promociji knjige u Islamskom centru u Oslu, autora Murata Tahirovića.

Ministar finansija HNK će prisustvovati obilježavanju 30. godišnjice genocida u Srebrenici, te će se obratiti na obilježavanju godišnjice, na kojoj prisustvuje i premijer Norveške Jonas Gahr Støre.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI