
Foto: Facebook
08.01.2026 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Akta.ba
Ministar saobraćaja KS Adnan Šteta upozorio vozače da ne koriste tramvajsku traku nakon dva udesa koji su izazvali prekide javnog prevoza.
Adnan Šteta, ministar saobraćaja Kantona Sarajevo, oglasio se sinoć putem društvenih mreža, uputivši apel vozačima da svoja putnička vozila ne koriste saobraćajnu traku predviđenu za javni prevoz, odnosno tramvajski saobraćaj.
Kako je naveo, tokom prethodnog dana zabilježena su dva saobraćajna udesa na tramvajskim šinama, što je izazvalo poteškoće i prekide u odvijanju tramvajskog saobraćaja.
"Molim sve vozače putničkih vozila da ne voze šinama i žutom trakom, koja je namijenjena za javni prevoz.
Dva udesa putničkih vozila su se desila na šinama u roku od sat vremena.
Jedan na Marijin Dvoru, drugi kod Parka. Oba puta tramvajski saobraćaj je preusmjeren na Željezničku stanicu.
Sada je stanje normalizovano, ali molim vas sve, da vozimo oprezno, da budemo odgovorni i svjesni i vremenskih uslova, ali i da razmišljamo o putnicima koji se voze i u tim momentima nalaze u tramvajima", napisao je Šteta
Ministar je naglasio da je situacija u međuvremenu stabilizovana, te još jednom apelovao na odgovorno ponašanje učesnika u saobraćaju, uzimajući u obzir kako vremenske prilike, tako i sigurnost i potrebe putnika javnog prevoza.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.