
Foto: vlada RS
06.03.2026 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Federalna.ba
Vlada RS formirala Kancelariju za međunarodnu saradnju radi zaštite interesa entiteta i jačanja međunarodnih odnosa.
Vlada Republike Srpske, jednog od administrativnih entiteta u Bosni i Hercegovini, donijela je odluku o formiranju Kancelarije za međunarodnu saradnju.
Kako je navedeno, cilj njenog osnivanja je dugoročno očuvanje i zaštita interesa ovog entiteta na međunarodnom planu.
Predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić istakao je da postoji potreba za objedinjavanjem aktivnosti koje se odnose na međunarodne odnose, naglasivši da Republika Srpska u posljednje vrijeme bilježi sve veći broj posjeta stranih zvaničnika.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.