radnici

28.03.2026 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Fena

SOCIJALNI DIJALOG

Kraj štrajka u rudniku "Nova Ljubija": Dogovorena isplata zaostalih primanja

Nakon posjete Milorada Dodika rudniku "Nova Ljubija", radnici prekinuli štrajk glađu. Dogovorena isplata šest plata na ime otpremnina i dijela regresa

Predsjednik SNSD Milorad sinoć je posjetio radnike Rudnika "Nova Ljubija", te im obećao da će im na ime otpremnina biti isplaćeno šest plata,

Zamjenica generalnog direktora "Nova Ljubija" Suzana Gašić istakla je da će im biti isplaćena martovska plata i dio regresa.

Radnici su nakon ovoga prekinuli štrajk glađu i razišli se kućama.

Predsjednik Sindikalne organizacije "Nova Ljubija" Dario Antonić je izjavio da će radnici ostali dio regresa potraživati preko stečajne mase.

"Naš gorući problem je riješen" - rekao je Antonić.

Dodik je rekao da će plate biti isplaćene do utorka, odnosno dinamikom koju radnici budu željeli.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI