
27.06.2013 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: eKapija.ba
Na jučer održanoj sjednici kojom je predsjedavao novi premijer Zeničko-dobojskog kantona, Munib Husejnagić donesen je set odluka iz djelatnosti Ministarstva privrede koje se odnose na poticaje privrednicima.
Na jučer održanoj sjednici kojom je predsjedavao novi premijer Zeničko-dobojskog kantona, Munib Husejnagić donesen je set odluka iz djelatnosti Ministarstva privrede koje se odnose na poticaje privrednicima s područja Kantona za subvencije kod troškova izgradnje proizvodnih objekata.
Tako je privrednom drušvu DOKSO Visoko dodijeljeno 40.000 KM, tešanjskom Enker-u 24.000 KM, Koka-Promex“-u Visoko 32.000 KM, Farmi za tov pilića H&M Žepče 19.200 KM, a vareškom TIMPEX-u, Farmi AMK Zenica i obrtu Poljoprivredna djelatnost Tešanj po 12.000 KM u ove svrhe. Općini Kakanj za izgradnju druge faze poslovne zone Vrtlište odobreno je 31.151 KM.
Vlada je na jučerašnjoj sjednici usvojila Programe utroška namjenskih sredstava za uređenje poljoprivrednog zemljišta u 2013. godini sačinjen od strane Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede u iznosu od milion KM i Program utroška sredstava Ministarstva obrazovanja, nauke, kulture i sporta za rekonstrukciju i održavanje školskih objekata u iznosu od 900.000 KM, saopćeno je iz press službe Vlade ZDK.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.