Općina Donji Vakuf i OSCE potpisali Memorandum o razumijevanju

11.06.2009 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Fena

Općina Donji Vakuf i OSCE potpisali Memorandum o razumijevanju

Trefor Williams, direktor Odjela za demokratizaciju OSCE-a u BiH, Huso Sušić, načelnik Donjeg Vakufa, i Hajrudin Talić, predsjedavajući Općinskog vijeća, potpisali su 11.06.2009. godine Memorandum o razumijevanju "Lokalno je primarno", a čija bi realizacija trebalo unaprijediti rad izvršne i zakonodavne vlasti u tom gradu.

Memorandum se sastoji od tri komponente koje se odnose na upravljanje i poboljšanje rada lokalnih struktura vlasti.

Cilj prve je poboljšanje komunikacije između lokalnih organa i građana, drugi se odnosi na funkcioniranje Općinskog vijeća a treći povećanje odgovornosti izvršne vlasti.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI