
04.04.2008 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Dnevni Avaz

Načelnik općine Višegrad Miladin Milićević potvrdio je da je sve dogovoreno da fabrika boja i lakova "Terpentin" bude prodana kupcima iz Rusije, ne precizirajući, međutim, o kojem se kupcu radi.
Milićević kaže da se čeka samo zakonska procedura stečajnog sudije na Sokocu da bi 15. aprila bio potpisan ugovor o kupoprodaji ove fabrike koja bi trebala proizvoditi boje i lakove za ruska brodogradilišta.
On dodaje da će fabrika, u kojoj je prije rata bilo 300 zaposlenih, u početku primiti oko 140 radnika.
"U "Terpentinu" će biti toliko posla da će novi vlasnik uvesti rad u tri smjene" kaže Milićević.
Na pitanje novinara zašto se krije kupac za ovu, do prije 20-ak godina jedinstvenu fabriku na prostoru BiH, Milićević nije htio dati odgovor, jer su, kaže, u pitanju poslovne tajne.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.