
23.02.2010 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Fena

Nove uredske prostorije Predstavništva njemačke privredne komore u BiH i Udruženja za unapređenje njemačko-bosanskohercegovačkih privrednih odnosa, otvorene su 23. februara 2010. godine u Sarajevu.
Predstavništvo je osnovano 1997. godine kao servis njemačkim firmama, a radi podrške u obnavljanju i uspostavljanju bilateralnih privrednih odnosa između BiH i SR Njemačke.
"U okviru Predstavništva i Udruženja okupljamo više od 60 kompanija koje međusobno sarađuju, razmjenjuju iskustva i poboljšavaju privrednu razmjenu", pojasnio je direktor Predstavništva Peter Presber.
Od prije tri godine Predstavništvo u svom okrilju ima i Udruženje čiji je osnovni cilj kontinuirano unapređivanje bh.-njemačkih odnosa.
Svečanosti je, pored Presbera te predsjednika Udruženja Bena Schneidera te brojnih predstavnika javnog, političkog i privrednog miljea BiH i SR Njemačke, prisustvovao i ambasador SR Njemačke u BiH Joachim Schmidt.
"SR Njemačka je već dugi niz godina drugi po veličini trgovinski partner BiH s bilateralnim obimom vanjskotrgovinske razmjene od više od milijardu eura, a koliko je registrirano 2009.", kazao je Schmidt u pozdravnom govoru.
Predstavništvo i Udruženje intenzivno rade i na organizaciji mnogobrojnih poslovnih foruma i seminara radi pružanja informacija njemačkim i bh. firmama zainteresiranim za međusobnu saradnju.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.