"Telekom Slovenije" preuzeo kompaniju "Koming - Pro" iz Bosanske Gradiške

25.03.2009 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Nezavisne novine

"Telekom Slovenije" preuzeo kompaniju "Koming - Pro" iz Bosanske Gradiške

"Telekom Slovenije" preuzeo je preduzeće "Koming - Pro" iz Bosanske Gradiške, čime je nastavio sa akvizicijama firmi iz RS koje pružaju usluge u oblasti interneta, kablovske televizije i IP telefonije.

Zeleno svjetlo na to spajanje koje su Slovenci realizovali preko svoje banjalučke firme "Aneks" dao je Konkurencijski savjet BiH.

"Telekom Slovenije" je protekle dvije godine, pored "Aneksa", kupio i firme "Netkom" i "Profel – komunikacije", operatere kablovske televizije iz Banjaluke i Prijedora, te internet provjedere iz tih gradova, firme "Blic.net" i "KI Systems".

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI