
18.04.2008 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Fena

Guverner Centralne banke BiH (CBBiH) Kemal Kozarić izjavio je danas da je u BiH tokom 2007. primjetan nagli rast priliva direktnih stranih ulaganja, te da su, prema procjenama Banke, te investicije u protekloj godini iznosile oko 2,9 milijardi KM.
Na konferenciji za novinare u CBBiH, guverner Kozarić je kazao da je razlog za tako značajan priliv stranih ulaganja tokom protekle godine realizacija velikih privatizacijskih sporazuma.
Ubjedljivo najveći privatizacijski sporazum u protekloj godini, smatra Kozarić, je prodaja Telekoma Srpske, te privatizacija preduzeća naftne industrije u Republici Srpskoj.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.