
29.06.2009 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Fena

Čelnici sarajevske općine Novi Grad održali su zajednički sastanak sa čelnicima Grada Sarajeva i predstavnicima Zavoda za planiranje razvoja Kantona Sarajevo u vezi s Izmjenama i dopunama Regulacionog plana "Ali-pašin Most VII", saopćila je općinska pres-služba.
Obavljene su završne konsultacije i pripreme za usvajanje Regulacionog plana, koji bi trebalo da bude predstavljen i usvojen na julskoj sjednici Gradskog vijeća Sarajeva.
Regulacioni plan obuhvata površinu od 16,8 hektara. Granice prostornog obuhvata su ulica Bulevar Meše Selimovića, VI transferzala (granica s općinom Novo Sarajevo), zatim ulica Velikih drveta (GRAS) i sjeverna longitudinala.
Taj lokalitet je do sada bio radno-proizvodna zona, koja će usvajanjem navedenog plana prerasti u stambeno-poslovnu zonu, odnosno moderni gradski centar s poslovnim, trgovačkim, ugostiteljskim, servisnim i drugim sadržajima.
Planiran je znatan obim stanovanja, oko 1.500 stambenih jedinica, te povećanje broja radnih mjesta i stvaranje korištenja prostorne organizacije za stanovanje, rad i boravak.
Na zajedničkom sastanku je rečeno da postoji velika zainteresiranost potencijalnih investitora za ulaganja i izgradnju na tom lokalitetu.
Planom je predložena i rekonstrukcija postojećeg Doma zdravlja "Kumrovec", koji je tokom proteklog rata znatno oštećen.
"Zbog toga je Općina planirala određena finansijska sredstva i pokrenula aktivnosti za realizaciju rekonstrukcije tog objekta", kazao je načelnik Općine Novi Grad Damir Hadžić.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.