Radnici u Njemačkoj imaju sve veće plaće

02.09.2014 |

EU / EKONOMIJA

Izvor: Ceppei

Radnici u Njemačkoj imaju sve veće plaće

Federalni zavod za statistiku Njemačke saopćio je da su plaće zaposlenih u Njemačkoj, kojih je oko 19 miliona, u drugom tromjesečju zabilježile najveći rast tokom prethodnih godinu dana.

Federalni zavod za statistiku Njemačke saopćio je da su plaće zaposlenih u Njemačkoj, kojih je oko 19 miliona, u drugom tromjesečju zabilježile najveći rast tokom prethodnih godinu dana.

Naime, mjesećne plaće uposlenika u toj zemlji povećane su u drugom kvartalu za 2,6 posto u odnosu na isti period u 2013. godini.

Inače, to je najveći rast plaća od prvog kvartala prošle godine, kada je iznosio 3,0 posto.

Također, rast plaća u posmatranom periodu bio je dvostruko veći od međugodišnje inflacije za isti period, a koja je iznosila 1,1 posto.

Inače, Njemačka je jedna od ekonomskih najrazvijenih zemalja Evrope koja je izvozno orijentisana.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI