Akta header logo
Pocetna link logo

vijesti

Registar link logo

registar

Tenderi link logo

tenderi

logo
VIJESTI
INVESTICIJE
KAPITAL
EU
NAJAVE
LIČNOSTI
KARIJERA
PAUZA
ANALIZE
PODCAST
PROMO
Akta headerlogo
VIJESTI
Bosna i HercegovinaRegijaSvijet
PAUZA
Inovacije i tehnologijeTurizam i gastroŽivot i zdravljeSportKultura i film
INVESTICIJE
ProjektiUrbanizamNekretnineImovina u stečajuPrivatizacija
PAUZA
Inovacije i tehnologijeTurizam i gastroŽivot i zdravljeSportKultura i film
KAPITAL
IzvještajiSvjetske berzeBH berzeDioniceBankarstvoLegislativa
PAUZA
Inovacije i tehnologijeTurizam i gastroŽivot i zdravljeSportKultura i film
EU
PolitikaEkonomijaFondoviNatoMapEu integracijeRiječi stručnjaka
PAUZA
Inovacije i tehnologijeTurizam i gastroŽivot i zdravljeSportKultura i film
NAJAVE
Konferencije i kongresiSajmovi i izložbeDogađajiSeminari i edukacije
PAUZA
Inovacije i tehnologijeTurizam i gastroŽivot i zdravljeSportKultura i film
LIČNOSTI
SvijetKultura i sportPrivreda i politikaKolumna
PAUZA
Inovacije i tehnologijeTurizam i gastroŽivot i zdravljeSportKultura i film
KARIJERA
LeadershipTips and tricks
PAUZA
Inovacije i tehnologijeTurizam i gastroŽivot i zdravljeSportKultura i film
PAUZA
Inovacije i tehnologijeTurizam i gastroŽivot i zdravljeSportKultura i film
PAUZA
Inovacije i tehnologijeTurizam i gastroŽivot i zdravljeSportKultura i film
ANALIZE
PAUZA
Inovacije i tehnologijeTurizam i gastroŽivot i zdravljeSportKultura i film
Akta footer logo

Poslujte bolje!

Instagram
Facebook
YouTube
Tiktok
LinkedIn
Viber
Twitter
Rss
POČETNA
  • Vijesti
  • Investicije
  • Kapital
  • Eu
  • Najave
  • Ličnosti
  • Karijera
  • Pauza
  • Analize
  • Podcast
  • Promo
REGISTAR
  • Pretraga registra
  • Ponuda usluga Registra
TENDERI
  • Pretraga Tendera i drugih Javnih poziva
  • Ponuda usluga Tenderi
PROMO
  • Pregled promo članaka
  • Ponuda promo usluga
AKTA.BA
  • O Nama
  • Kontakt
  • Cjenovnik
  • Certifikat izvrsnosti
  • Marketing
  • Medijsko pokroviteljstvo

Uslovi korištenjaPolitika privatnostiUređivačke smjerniceČesta pitanja

Copyright ©2005 - 2026 Akta.ba Sva prava zadržana.

Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača. Ova elektronska serijska publikacija registrovana je pod ISSN brojem: ISSN 1986-6968 (Online)

POČETNA
  • Vijesti
  • Investicije
  • Kapital
  • Eu
  • Najave
  • Ličnosti
  • Karijera
  • Pauza
  • Analize
  • Podcast
  • Promo
REGISTAR
  • Pretraga registra
  • Ponuda usluga Registra
TENDERI
  • Pretraga Tendera i drugih Javnih poziva
  • Ponuda usluga Tenderi
PROMO
  • Pregled promo članaka
  • Ponuda promo usluga
AKTA.BA
  • O Nama
  • Kontakt
  • Cjenovnik
  • Certifikat izvrsnosti
  • Marketing
  • Medijsko pokroviteljstvo

AKTA APLIKACIJA

Google play Akta aplikacijaapple store Akta aplikacija
tramvaj

26.01.2026 |

Investicije / PROJEKTI

Izvor: Akta.ba

Nakon početnih radova

Modernizacija tramvajskog depoa: EBRD najavio tender od 11 miliona eura

EBRD objavio tender vrijedan 11 miliona eura za modernizaciju tramvajskog depoa u Kantonu Sarajevo, uz kredit i grant sredstva.

Evropska banka za obnovu i razvoj (EBRD) objavila je Opću obavijest o nabavci za projekat GRCF3 W2 – Regeneracija tramvajskog depoa Kantona Sarajevo, čija je ukupna vrijednost procijenjena na 11 miliona eura, javlja Akta.ba.

Projekat će se finansirati putem EBRD kredita u iznosu od oko 10 miliona eura, uz dodatna grant sredstva do 1 milion eura, a implementaciju provodi Kanton Sarajevo.

Cilj projekta je rekonstrukcija postojećeg tramvajskog i autobusnog depoa u jedinstveni, savremeni tramvajski depo, koji će biti prilagođen isključivo za održavanje i parkiranje tramvaja. Planirana je potpuna modernizacija objekta, uključujući prateće tehničke sadržaje, kao i prostore za upravu i ostale poslovne službe.

Nabavke u okviru projekta obuhvataju robe, radove i konsultantske usluge, a postupci će se provoditi u skladu s EBRD pravilima i politikama nabavki. Učešće je otvoreno za kompanije iz svih zemalja, osim ako u tenderskoj dokumentaciji ne bude drugačije navedeno.

Zainteresovane firme obavezne su prethodno se registrovati na platformi kako bi mogle učestvovati i primati obavijesti o objavljenim nabavkama.

Ovaj tender dolazi nakon što su u aprilu prošle godine započeti hitni radovi u krugu tramvajskog depoa, koji su označeni kao prvi korak ka njegovoj potpunoj obnovi. Tada je naglašeno da je cilj projekta poboljšanje uslova za održavanje tramvaja, posebno novih vozila, kroz izgradnju platformi za rad sa gornje strane tramvaja, nabavku i ugradnju modernog struga za obradu točkova, kao i lasera za precizno mjerenje habanja.

U okviru ranije započetih radova urađena je zamjena krova depoa, kao i izgradnja novog magacina za skladištenje rezervnih dijelova. Izvođač tih radova je bila kompanija Mibral, a vrijednost ugovora iznosi 1.875.853,09 KM sa PDV-om.

Objavom EBRD tendera potvrđeno je da su raniji zahvati predstavljali uvod u sveobuhvatnu modernizaciju tramvajskog depoa, s obzirom na to da su posljednji veliki radovi unutar hala izvedeni prije više od šest decenija.

EBRD tender javne nabavke tramvajski depo Sarajevo

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE FIRME

MIBRAL d.o.o. Sarajevo

ul. Srebrenička br. 1 71000 Novo Sarajevo

Ministarstvo saobraćaja KS

Reisa Džemaludina Čauševića 1 71000 Sarajevo

EBRD BiH Sarajevo

Fra Anđela Zvizdovića 1 71000 Sarajevo

EBRD London

One Exchange Square EC2A 2JN London

POVEZANE VIJESTI

trolejbusi

Stiglo šest novih Solaris trolejbusa u Sarajevo: Testne vožnje počinju za sedam dana

trolejbusi

31.08.2026

|MODERNIZACIJA SAOBRAĆAJA

Stiglo šest novih Solaris trolejbusa u Sarajevo: Testne vožnje počinju za sedam dana

KM

Dugovi za PDV rastu u milione: Na listi 1.299 kompanija, GRAS na vrhu

KM

24.08.2026

|NAPLATA POREZNIH DUGOVANJA

Dugovi za PDV rastu u milione: Na listi 1.299 kompanija, GRAS na vrhu

Služba za protokol i odnose s javnošću KS

Od sutra potpuna obustava saobraćaja na Grbavici: Završava se asfaltiranje kružnog toka

Služba za protokol i odnose s javnošću KS

24.08.2026

|ZAVRŠNI RADOVINA GRBAVICI

Od sutra potpuna obustava saobraćaja na Grbavici: Završava se asfaltiranje kružnog toka

solarna

Od rudničkog odlagališta do zelene energije: Banovićima 34 miliona KM za solarnu elektranu

solarna

21.08.2026

|PRAVEDNA TRANZICIJA

Od rudničkog odlagališta do zelene energije: Banovićima 34 miliona KM za solarnu elektranu

tramvaj hrasnica

Obavljena testna vožnja, prvi tramvaj došao do Hrasnice

tramvaj hrasnica

20.08.2026

|NOVA PRUGA DUGA JE 12,9 KM

Obavljena testna vožnja, prvi tramvaj došao do Hrasnice

GO DIGITAL

Go Digital in the Western Balkans: Podrška modernizaciji i rastu domaćih preduzeća

GO DIGITAL

19.08.2026

|ADDIKO BANK, EBRD I EU

Go Digital in the Western Balkans: Podrška modernizaciji i rastu domaćih preduzeća

Mice Todorović

Centar Sarajevo ulaže više od 583.000 KM u rekonstrukciju vodovodne i kanalizacione mreže

Mice Todorović

17.08.2026

|RADOVI VRIJEDNI VIŠE OD POLA MILIONA

Centar Sarajevo ulaže više od 583.000 KM u rekonstrukciju vodovodne i kanalizacione mreže

foča

Godinama se čekalo, sada stiže 60 miliona eura: Put Foča–Hum ulazi u novu fazu

foča

14.08.2026

|OBJAVLJEN TENDER

Godinama se čekalo, sada stiže 60 miliona eura: Put Foča–Hum ulazi u novu fazu

tramvaj

Besplatna vožnja tramvajima i trolejbusima u Sarajevu tokom Sarajevo Film Festivala

tramvaj

14.08.2026

|FESTIVALSKE POGODNOSTI

Besplatna vožnja tramvajima i trolejbusima u Sarajevu tokom Sarajevo Film Festivala

ive andrica

Nakon više od 40 godina obnavlja se ulica Ive Andrića u Sarajevu: Počelo asfaltiranje

ive andrica

12.08.2026

|NOVA FAZA RADOVA

Nakon više od 40 godina obnavlja se ulica Ive Andrića u Sarajevu: Počelo asfaltiranje

visoko

Milionska investicija u Visokom: Poznato ko će graditi vodovodni sistem na području Moštre

visoko

12.08.2026

|DODIJELJEN POSAO

Milionska investicija u Visokom: Poznato ko će graditi vodovodni sistem na području Moštre

busevi

Sarajevo dobilo 10 novih ISUZU autobusa: Raspoređeni na najprometnije linije

busevi

07.08.2026

|NASTAVAK OBNOVE JAVNOG PREVOZA

Sarajevo dobilo 10 novih ISUZU autobusa: Raspoređeni na najprometnije linije

Most u ulici Ive Andrića

Kanton Sarajevo uskoro raspisuje tender za obnovu mosta u ulici Ive Andrića

Most u ulici Ive Andrića

06.08.2026

|MOST PREKO MILJACKE

Kanton Sarajevo uskoro raspisuje tender za obnovu mosta u ulici Ive Andrića

obnova puta

Počinje prva potpuna obnova ceste Hadžići – Igman od Zimskih olimpijskih igara 1984.

obnova puta

05.08.2026

|PRVA OBNOVA NAKON OLIMPIJADE

Počinje prva potpuna obnova ceste Hadžići – Igman od Zimskih olimpijskih igara 1984.

longitudinala

Za Južnu longitudinalu u Sarajevu ugovoreni dodatni radovi vrijedni 158.224 KM

longitudinala

04.08.2026

|NASTAVAK IZGRADNJE JUŽNE LONGITUDINALE

Za Južnu longitudinalu u Sarajevu ugovoreni dodatni radovi vrijedni 158.224 KM

ratni put

Nastavlja se gradnja ratnog puta Igman: Osigurana sredstva za novih 6,5 kilometara

ratni put

04.08.2026

|NOVA CESTOVNA INVESTICIJA

Nastavlja se gradnja ratnog puta Igman: Osigurana sredstva za novih 6,5 kilometara

standard_kvaliteta

Više od 1,9 miliona KM za standarde kvalitete i modernizaciju privrede u KS

standard_kvaliteta

01.08.2026

|PRELIMINARNI REZULTATI

Više od 1,9 miliona KM za standarde kvalitete i modernizaciju privrede u KS

raiffeisen

Vaš dom, vaša ušteda ostvarite povrat do 20% ulaganja u energetsku efikasnost

raiffeisen

31.07.2026

|ENERGETSKA EFIKASNOST DOMA

Vaš dom, vaša ušteda ostvarite povrat do 20% ulaganja u energetsku efikasnost