
Foto: Grad Sarajevo
11.05.2026 |
Investicije / PROJEKTI
Izvor: Akta.ba
Gradonačelnik Sarajeva Samir Avdić potpisao ugovor o sufinansiranju asfaltiranja puta Sjedače–Klotjevac u Srebrenici, vrijedan 150.000 KM.
Gradonačelnik Sarajeva Samir Avdić boravio je danas u posjeti Srebrenici, gdje je, sa zamjenikom načelnika Općine Hamdijom Fejzićem, potpisao ugovor o sufinansiranju infrastrukturnog projekta asfaltiranja dionice puta Sjedače - Klotjevac, vrijednog 150.000 KM.
"Srebrenica za Sarajevo nije samo simbol zajedničke prošlosti i kulture sjećanja, nego trajna obaveza da budemo partner u projektima koji doprinose boljem životu građana. Potpisivanjem ugovora potvrđujemo opredijeljenost glavnog grada BiH da podrži razvoj infrastrukture i ostanak ljudi na ovom prostoru", rekao je Avdić.
Tokom posjete je položio cvijeće na spomen-obilježju Memorijalnog centra Potočari, odajući počast žrtvama genocida.
Sastao se i s rukovodstvom MC Srebrenica - Potočari te obišao Muzej genocida.
"Memorijalni centar u čijem je kompleksu i muzej, predstavlja jedno od najvažnijih mjesta koje čuvaju istinu o počinjenom genocidu koji se desio na ovom prostoru. Naša zajednička odgovornost je da gradimo društvo koje neće dozvoliti zaborav. Hvala direktoru Emiru Suljagiću i svima koji lično i institucionalno doprinose toj misiji", istaknuo je Avdić, saopćeno je iz Gradske uprave Sarajeva.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.