U Bratuncu počela rekonstrukcija trafo- stanice

22.11.2013 |

Investicije / PROJEKTI

Izvor: SRNA

U Bratuncu počela rekonstrukcija trafo- stanice

Rukovodilac Radne jedinice "Elektrodistribucije" u Bratuncu Branislav Gavrić rekao je da će radovi odvijati u dvije faze, te da se završetak prve očekuje do kraja godine.

U Bratuncu je počela rekonstrukcija trafo-stanice za šta je preduzeće "Elektro-Bijeljina" obezbijedilo oko pola miliona KM.

Rukovodilac Radne jedinice "Elektrodistribucije" u Bratuncu Branislav Gavrić rekao je da će radovi odvijati u dvije faze, te da se završetak prve očekuje do kraja godine.

On je naveo da će tokom ovih radova dolaziti do kratkotrajnih prekida u isporuci električne energije.

"Rekonstrukcijom je predviđena kompletna zamjena opreme u 10 i 35 kilovoltnom sistemu postrojenja, kao i uvođenje daljinskog upravljanja postrojenjem", pojasnio je Gavrić.

On je rekao novinarima da ova trafo-stanica napaja električnom energijom oko 3.000 potrošača u Bratuncu.

"Realizacijom ovog projekta povećaće se kvalitet isporuke električne energije, a pouzdanost u radu i pogonska spremnost postrojenja biće podignuta na viši nivo", istakao je Gavrić

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI