
14.02.2014 |
Investicije / PROJEKTI
Izvor: eKapija.ba
Svrha Programa je provođenje Zakona o finansiranju željezničke infrastrukture i sufinansiranju putničkog i kombinovanog saobraćaja po kojem Federacija finansira održavanje željezničke infrastrukture.
Vlada Federacije Bosne i Hercegovine donijela je Odluku o usvajanju Programa utroška sredstava tekućeg transfera ''Subvencije javnim preduzećima - Transfer Željeznicama FBiH'', utvrđenog Budžetom Federacije BiH za 2014. godinu, Federalnom ministarstvu prometa i komunikacija.
Sredstva, u ukupnom iznosu od 22.000.000 konvertibilnih maraka, bit će raspoređena prema namjeni od kojih je za JP Željeznice Federacije Bosne i Hercegovine d.o.o. Sarajevo planirano 21.340.000 KM, a za Bosanskohercegovačku željezničku javnu korporaciju 660.000 KM.
Korisnicima transfera sredstva će se prebacivati u jednakim mjesečnim iznosima, saopćeno je iz Ureda za odnose s javnošću Vlade FBiH.
Svrha Programa je provođenje Zakona o finansiranju željezničke infrastrukture i sufinansiranju putničkog i kombinovanog saobraćaja po kojem Federacija finansira održavanje željezničke infrastrukture i sufinansira željeznički putnički i kombinovani saobraćaj, te finansira rad Bosanskohercegovačke željezničke javne korporacije Sarajevo po Sporazumu između Federacije Bosne i Hercegovine i Republike Srpske o uspostavljanju zajedničke željezničke javne korporacije kao dijela transportne korporacije.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.