Mostar bi uskoro trebao dobiti gradski videonadzor

04.09.2014 |

Investicije / PROJEKTI

Izvor: Federalna.ba

Mostar bi uskoro trebao dobiti gradski videonadzor

Nakon Čapljine, Stoca, Jablanice, Neuma i Mostar bi uskoro trebao dobiti gradski videonadzor.U prvoj fazi kamere će biti postavljene na ulazima u grad i važnijim saobraćajnicama, te na gradskim trgovima.

Nakon Čapljine, Stoca, Jablanice, Neuma i Mostar bi uskoro trebao dobiti gradski videonadzor.

Testna faza bit će gotova krajem sedmice, a u Ministarstvu unutrašnjih poslova Hercegovačko-neretvanskog kantona, koji je i nosilac ovoga projekta, ističu kako će se postavljanjem kamera u određenim dijelovima grada smanjiti stopa kriminala, te poboljšati preventivni rad policije u zaštiti života i imovine građana.

U prvoj fazi kamere će biti postavljene na ulazima u grad i važnijim saobraćajnicama, te na gradskim trgovima.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI