Dodatni zajam EBRD-a za modernizaciju saobraćajnica u Sarajevu

29.04.2016 |

Investicije / PROJEKTI

Izvor: Akta.ba

Dodatni zajam EBRD-a za modernizaciju saobraćajnica u Sarajevu

Cilj je proširenje i modernizacija dijela gradske saobraćajnice na Dvanaestoj transverzali, s dvije na četiri trake u dužini od oko 900 metara, uključujući proširenje i završetak Stupske petlje.

Federalna vlada danas je prihvatila informaciju o kreditu Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD) za projekat gradskih saobraćajnica u Sarajevu (dodatno finansiranje) i donijela Odluku o prihvatanju zaduženja Federacije BiH za dodatni iznos zajma kod EBRD-a od 6.000.000 eura za nastavak finansiranja ovog projekta. Sredstva zajma Federacija BiH će prenijeti na Kanton Sarajevo, kao krajnjeg korisnika i dužnika.

Cilj je proširenje i modernizacija dijela gradske saobraćajnice na Dvanaestoj transverzali, s dvije na četiri trake u dužini od oko 900 metara, uključujući proširenje i završetak Stupske petlje. Bit će proširen i modernizovan dio Južne longitudinale, također s dvije na četiri trake, u dužini od 2,4 kilometra.

Inače, Ugovorom o zajmu između BiH i EBRD-a, potpisanim 27.10.2011. godine, Federaciji  BiH je odobreno 16,5 miliona eura zajma.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI