
Foto: CBBiH
11.09.2025 |
Kapital / IZVJEŠTAJI
Izvor: Fena
Federalno ministarstvo finansija isplatilo 45 miliona KM za Klinički centar Sarajevo, SKB Mostar i UKC Tuzla za poboljšanje zdravstvenih usluga.
Federalno ministarstvo finansija završilo je isplatu sredstava u ukupnom iznosu od 45 milijuna KM, namijenjenih za tri klinička centra na području Federacije BiH.
Primatelji transfera su Klinički centar Univerziteta u Sarajevu, Sveučilišna klinička bolnica Mostar i Univerzitetski klinički centar Tuzla.
Sredstva su namijenjena za osiguravanje dostignute razine standarda sigurnosti i kvalitete zdravstvenih usluga sekundarne i tercijarne razine zdravstvene zaštite koje se pružaju pacijentima s cijelog područja Federacije BiH kroz održavanje i poboljšanje likvidnosti javnih zdravstvenih ustanova, zadovoljavanje zdravstvenih potreba pacijenata te osiguranje kontinuiranog pružanja sigurnih i kvalitetnih zdravstvenih usluga sekundarne i tercijarne razine zdravstvene zaštite.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.