Na Sarajevskom aerodromu 15 posto više putnika

06.08.2013 |

Kapital / IZVJEŠTAJI

Izvor: Fena

Na Sarajevskom aerodromu 15 posto više putnika

Međunarodni aerodrom Sarajevo već godinama uspješno posluje, a trend uspješnog poslovanja nastavio je i u 2013. godini. U prvih šest mjeseci ove godine, zabilježen je broj od 303.829 putnika.

Međunarodni aerodrom Sarajevo već godinama uspješno posluje, a trend uspješnog poslovanja nastavio je i u 2013. godini.

U izvještaju za prvo polugodište tekuće godine, zabilježen je rast prihoda u svim profitnim centrima (cargo, trgovina, ugostiteljstvo, komplementarne usluge), a najznačajniji porast zabilježen je u primarnoj djelatnosti - prihvatu i otpremi putnika i aviona, potvrdila je Feni stručna saradnica za odnose s javnošću Međunarodnog aerodroma Sarajevo Sabina Džaferbegović.

U prvih šest mjeseci ove godine, zabilježen je broj od 303.829 putnika, što je za 15 posto više u odnosu na isti period prošle godine.

Broj aviooperacija je dostigao brojku od 2.603, što je za dva posto više u odnosu na isti period prošle godine.

Tokom ljetne sezone na Aerodromu Sarajevo saobraća 10 redovnih avio-kompanija, među kojima su i tri niskobudžetne, te veliki broj čartera, koji putnike prevoze na neke od najatraktivnijih turističkih destinacija.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI