
13.05.2009 |
Kapital / IZVJEŠTAJI
Izvor: Fena

Udruženje "Sara" iz Srebrenice završilo je jednogodišnji projekt pod nazivom "Zaštita rijeka i podizanje svijesti o zaštiti okoline", koji je finansijski podržao UNDP.
"Tokom godine imali smo niz akcija na čišćenju okoline, radionica i edukacija. Ova kampanja je koristila i treba je nastaviti da bi naša okolina bila zdravija i čistija", izjavila je Stana Medić, članica Udruženja "Sara".
Rezultati jednogodišnjih aktivnosti prezentirani su danas u srebreničkom domu kulture. Vođa projekta Slađana Grujičić naglasila je da su se aktivnosti odnosile na općine Srebrenica, Milići i Bratunac i da je od mjesnih zajednica, škola, komunalnih preduzeća i lokalnih vlasti poteklo niz prijedloga koje treba realizirati na daljnjoj zaštiti životne okoline.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.