
30.04.2010 |
Kapital / IZVJEŠTAJI
Izvor: eKapija.ba

Jedinice lokalne samouprave u RS-u, provodeći
vlastite programe mjera za suzbijanje efekata svjetske ekonomske krize u
2009. godini, ostvarile su uštede u iznosu od oko 95 miliona KM,
saopćilo je Ministarstvo uprave i lokalne samouprave RS-a.
Prema
podacima kojima raspolaže Ministarstvo uprave i lokalne samouprave,
jedinice lokalne samouprave u RS-u najviše su uštedjele na stavkama za
kapitalne troškove oko 40 miliona KM, materijalnim troškovima oko 19
miliona KM, plaćama oko 17 miliona KM, dok je na ostalim troškovima
ušteđeno više od 18 miliona KM.
Najveću uštedu ostvarila je Banja
Luka 37.373.497 KM, Modriča 7.976.046 KM, Bijeljina 6.484.260, Rogatica
5.859.735 KM, Prnjavor 4.095.258 KM, Ugljevik 3.776.000, Prijedor
3.355.715 KM.
Grad Istočno Sarajevo uštedio je 278.920 KM, navodi se u saopćenju.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.