Prva konferencija zaljevskih zemalja o halal industriji i uslugama, 24. - 26. januara 2011. godine u Kuvajtu

20.01.2011 |

Najave / SAJMOVI I IZLOŽBE

Izvor: eKapija.ba

Prva konferencija zaljevskih zemalja o halal industriji i uslugama, 24. - 26. januara 2011. godine u Kuvajtu

Agencija za certificiranje halal kvalitete učestvovat će na konferenciji pod nazivom "Prva konferencija zaljevskih zemalja o halal industriji i uslugama" koja se organizira od 24. do 26. januara 2011. godine u Kuvajtu. Organizatori konferencije su Ministarstvo za vakufe i vjerska pitanja države Kuvajt, Institut za znanstvena istraživanja Kuvajta i GCC organizacije za standardizaciju.

Cilj konferencije je:

  • da predstavi trenutno stanje halal industrije i usluga,
  • da indentifikuje legitimitet u korištenju svih vrsta omamljivanja i mehničkog klanja goveda i peradi,
  • da identifikuje upotrebu nedozvoljenih supstanci i tvari u halal industriji i
  • upoznati učesnike sa tehno-ekonomskim aspektima halal industrije i usluga.
  • Agencija za certificiranje halal kvalitete učestvovat će u radu konferencije i predstavit će se izlaganjem na temu "Iskustva u procesu halal certificiranja na području BiH i drugih europskih zemalja" . Agencija ima jedinstven sistem halal certifciranja u svijetu, a naš HALAL certifikat priznaju sve značajnije halal institucije u svijetu, navode iz Agencije.

    Međunarodna halal industrija i usluge su sastavni dio globalne ekonomije s tržišnom vrijednosti procjenjenom na 640 milijarde USD i sa oko 1.8 milijardi potrošača diljem svijeta. Zbog ogromnog tržišnog potencijala mnoge multinacionalne kompanije prisustvuju međunarodnim skupovima i kontefencijama kako bi se podobnije upoznale sa halal industrijom i uslugama.

    Konferencija će predstaviti dinamiku halal industrije i usluga, novih trendova i ekonomske koristi koje generira halal poslovanje. Osim toga, konferencija neće samo pružiti poslovne mogućnosti, nego će pružiti veliki broj informacija javnosti s ciljem boljeg razumijevanja i značenja označavanja proizvoda znakom halal.

    *Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

    Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

    Komentari (0)

    POVEZANE VIJESTI