Regionalna konferencija "Stvaranje povoljnog poslovnog okruženja u USK", 08. juna u Bihaću

27.05.2011 |

Najave / SAJMOVI I IZLOŽBE

Izvor: eKapija.ba

Regionalna konferencija "Stvaranje povoljnog poslovnog okruženja u USK", 08. juna u Bihaću

Vlada Unsko-sanskog kantona, pod pokroviteljstvom premijera Hamdije Lipovače, a u suradnji sa USAID-Sida FIRMA projektom, Delegacijom Europske unije u BiH i razvojnom agencijom PLOD Centar Bihać organizira konferenciju "Stvaranje povoljnog poslovnog okruženja u USK" koja će se održati u Bihaću u srijedu, 08.06.2011.godine.

Cilj konferencije je uspostaviti i promovirati dijalog između vladinog, privatnog i nevladinog sektora na temu razvoja privrede u Unsko-sanskom kantonu, kako bi se dobio što kvalitetniji uvid u postojeće probleme, te definirale ključne smjernice za formiranje efikasnih politika i mjera za razvoj privrede u USK u svrhu povećanja zaposlenosti, investicija, podizanja konkurentnosti malih i srednjih poduzeća, te stvaranja boljeg poslovnog okruženja.

S obzirom da se jedino zajedničkim naporima može osigurati održiv i kvalitetan razvoj od krucijalne je važnosti uspostaviti dijalog izmedju sva tri sektora gdje će se na osnovu rezultata konferencije formirati nove politike i mjere razvoja privrede u Unsko-sanskom kantonu.

Konferencija je jedna od mnogih inicijativa Vlade USK koja će doprinijeti stvaranju povoljnog poslovnog okruženja u Unsko-sanskom kantonu.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI