Interquality seminar o kriznom menadžmentu

07.03.2017 |

Najave / SEMINARI I EDUKACIJE

Izvor: Akta.ba

Interquality seminar o kriznom menadžmentu

Seminar je namijenjen direktorima, menadžerima, rukovodiocima, članovima timova i svima onima koji žele da unaprijede svoje poslovne vještine.

Interquality d.o.o. Sarajevo organizira seminar "Krizni menadžment” koji će se održati 15. - 17.03.2017. godine u Dubrovniku.

Upravljanje u kriznim uslovima je vrlo kompleksno i odgovorno, obuhvata različite poslove ovisno o djelatnosti i području djelovanja pojedine organizacije. Zato je vrlo značajno uspostaviti sistem zaštite koji sprječava nastanak kriza, povećava otpornost na djelovanje i podiže nivo sposobnosti uklanjanja posljedica i oporavka.

Dobro poznavanje procesa mogućih kriza i sposobnost upravljanja sistemom zaštite, jeste temeljni zadatak kriznog menadžmenta. Za svaku organizaciju nužno je uspostaviti sistem upravljanja rizicima kao strukturnog elementa sistema upravljanja u cjelini.

Seminar je namijenjen direktorima, menadžerima, rukovodiocima, članovima timova i svima onima koji žele da unaprijede svoje poslovne vještine sa ciljem povećanja radne uspješnosti i boljeg snalaženja u kriznim situacijama.

Organizacije koje nisu dobro pripremljenje i disciplinovane izgube ključne ljude, klijente, udio na tržištu, i na druge načine dugoročno oštete svoje osnovne vrijednosti. One organizacije koje imaju dobru kriznu strategiju, baziranu na međunarodno provjerenim metodama, u stanju su preokrenuti krizu u njihovu dugoročnu korist.

Ovaj seminar će Vam predstaviti praktične savjete kako primjeniti i razumjeti uticaj krize na vašu organizaciju, kako bi minimizirali negativne posljedice, te razvili profesionalnu kriznu strategiju za najbezbolnije prevazilaženje krize i pozicioniranje za dugoročni rast i uspjeh.

Predavač:

Zineta Ćemerlić, prof.

EOQ Menadžer/auditor kvaliteta/okoliša/sigurnosti

Program seminara:

•          Krizni menadžment u savremenom radnom okruženju;

•          Primjena metodologije za upravljanje rizicima ISO 31000:2009: Identifikacija, procjena i analiza, odgovor na rizike, praćenje i kontrola rizika;

•          Uzroci krize i pristup njenom rješavanju;

•          Strategije za uspješno upravljanje promjenama;

•          Stvaranje organizacije koja uči i povećanje radne uspješnosti;

•          Organizacijska kultura: poslovna komunikacija, radno okruženje i motivacija;

•          Funkcionisanje interne i eksterne komunikacije u vrijeme krize.

•          Uloga medija u upravljanju krizom.

Način rada na seminaru:

Seminar je visoko interaktivan i pretpostavlja uključivanje u rad svakog sudionika seminara u bilo kojem trenutku, rješavanje testova i izradu praktičnih vježbi. Od metoda primjenjuje se rad u grupama, individualni rad, analiza slučajeva i predavanje.

Prijave poslati do 09.03.2017

71000 Sarajevo Tel: +387 33 762 545 Fax: +387 33 762 546 Mob: + 387 62 991 244

e-mail: info@interquality.ba

edin.ljuhar@interquality.ba

www.interquality.ba

Voditelj seminara: Edin Ljuhar

 

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI