
05.05.2020 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Fena
Mandić je zahvalio zdravstvenim radnicima i rekao da je ponosan na njih jer su na prvoj liniji borbe protiv koronavirusa.
Federalni ministar zdravstva Vjekoslav Mandić izjavio je danas da će u FBiH biti nastavljeno s postepenim popuštanjem određenih restrikcija kad je u pitanju nastavak rada u pojedinim djelatnostima, te da se može očekivati i ponovno pokretanje javnog saobraćaja.
Naveo je da posljednjih dana imamo dobre vijesti po pitanju epidemiološke situacije, ali je poručio građanima da ne smije biti opuštanja.
"Želim zahvaliti svima koji su društveno odgovorni i koji se pridržavaju mjera za suzbijanje širenja zaraze, posebno penzionerima, a da bismo i dalje imali dobre rezultate i zaštitili živote moramo ih se i dalje pridržavati", rekao je Mandić.
Dodao je da nas pozitivni rezultati ne smiju dovesti u zabludu te da ne smije biti popuštanja u mjerama lične zaštite.
Mandić je zahvalio zdravstvenim radnicima i rekao da je ponosan na njih jer su na prvoj liniji borbe protiv koronavirusa.
Potcrtao je da je Federalno ministarstvo zdravstva isključeno iz rada Federalnog štaba civilne zaštite i da nije upoznato s procedurama i pojedinostima oko nabavke medicinske opreme i testova na koronavirus, što smatra nenormalnim u ovakvoj situaciji.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.