
23.07.2024 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Akta.ba
Na mjesto događaja je upućen federalni inspektor zaštite okoliša i započet je inspekcijski nadzor.
Nakon što je u jučer u jutarnjim satima zaprimljena prijava Općine Olovo o odlaganju toksičnog otpada na deponiju Gradina u Olovu, na mjesto događaja je upućen federalni inspektor zaštite okoliša i započet je inspekcijski nadzor, saopćila je jutros Federalna uprava za inspekcijske poslove (FUZIP).
Kako navode, inspekcijski nadzor još traje, a Federalni urbanističko-ekološki inspektorat poduzima sve zakonom propisane mjere iz svoje nadležnosti kako bi se otpad zbrinuo na neškodljiv način.
Federalna uprava za inspekcijske poslove će, po okončanju postupka inspekcijskog nadzora, o nalazima i poduzetim mjerama blagovremeno upoznati javnost, navode iz FUZIP-a.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.