
Foto: Akta
09.08.2025 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Akta.ba
Ministar Pandurević i načelnik Muzur dogovorili mjere za unapređenje grijanja u Hrasnici, vodosnabdijevanja i odvoza otpada na Ilidži.
Ministar komunalne privrede, infrastrukture, prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša Kantona Sarajevo Mladen Pandurević boravio je u radnoj posjeti Općini Ilidža, gdje je održao sastanak s načelnikom Nerminom Muzurom.
Tokom sastanka razgovarano je o ključnim komunalnim pitanjima od značaja za građane Ilidže, a koja su u nadležnosti Ministarstva, među kojima su problemi odvoza smeća, vodosnabdijevanja te pitanje grijanja u naselju Hrasnica.
Ministar Pandurević je istakao da je rješavanje ovih pitanja prioritet, te da Ministarstvo aktivno radi na pronalaženju održivih i efikasnih rješenja u saradnji s lokalnim vlastima. Poseban fokus stavljen je na potrebu rekonstrukcije i proširenja kapaciteta kotlovnice u Hrasnici, s ciljem poboljšanja grijanja u ovom naselju i unapređenja kvaliteta zraka.
''Kao Ministarstvo, u potpunosti razumijemo važnost svakodnevnih komunalnih usluga poput odvoza otpada i stabilnog vodosnabdijevanja. Građani moraju imati pouzdane i kvalitetne usluge, a mi ćemo učiniti sve što je u našoj moći kako bismo osigurali potrebnu podršku Općini Ilidža u rješavanju ovih pitanja'', poručio je ministar Pandurević.
Dogovoreno je da će se u što kraćem roku pristupiti realizaciji konkretnih mjera koje će doprinijeti unapređenju komunalne infrastrukture, uz kontinuiranu koordinaciju između Ministarstva i Općine Ilidža.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.