
Foto: GP BIH
29.05.2026 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Akta.ba
Kuprešaković i Legoza dogovorili jačanje saradnje Granične policije BiH i EUFOR-a, s fokusom na stabilnost i pozitivan utjecaj na sigurnost.
Direktor Granične policije BiH Mirko Kuprešaković primio je u petak zamjenika komandanta EUFOR-a, brigadnog generala Balinta Legoze, s kojim je razgovarao o ključnim aspektima bezbjednosnog sistema i upravljanja granicama.
Na sastanku je detaljno razmatrana aktuelna bezbjednosna situacija u Bosni i Hercegovini, dosadašnja saradnja Granične policije BiH i EUFOR-a, kao i zajedničke aktivnosti koje imaju direktan utjecaj na jačanje bezbjednosti državne granice i očuvanje stabilnog okruženja.
Kuprešaković je iskazao zahvalnost predstavnicima EUFOR-a na kontinuiranoj podršci koju pružaju institucijama Bosne i Hercegovine, naglasivši da bliska koordinacija i pravovremena razmjena informacija imaju ključan utjecaj na efikasnost operativnog rada na terenu.
Brigadni general Legoza istaknuo je opredijeljenost EUFOR-a za nastavak uspješne partnerske saradnje s Graničnom policijom BiH, te potvrdio dalju podršku svim aktivnostima koje doprinose dugoročnoj bezbjednosti i stabilnosti u zemlji.
Sastanku je prisustvovao i savjetnik u Komandi EUFOR-a za agencije za provođenje zakona, pukovnik Jean-Louis Tonnelier.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.